Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kornélie Beata Balogova motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Kornélie

Balogova Beata

978-83-66505-67-4

Nowy

KSIĄŻKOWE KLIMATY

100 egz.

30,60 zł

45,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor Balogova Beata
Rok wydania 2024
Ilość stron 304
Szerokość (mm) 124
Wysokość (mm) 194
Grzbiet (mm) 23
Wymiary 124 x 194 x 23 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca KSIĄŻKOWE KLIMATY

Beata Balogová przenosi czytelników i czytelniczki na pogranicze słowacko-węgierskie po II wojnie światowej. Jej powieść to kronika rodu silnych kobiet, które zamiast sreber, przekazują sobie z pokolenia na pokolenie imię Kornélia, wiedzę o ziołach i chorobach oraz pełne ciepła, a przy tym niepozbawione humoru historie o ludziach i otaczającym je świecie.
"Kornélie" to utrzymana w konwencji realizmu magicznego powieść o rodzinie, w której brakuje mężczyzn albo umierają zbyt młodo, o ludzkich przywarach i o zapadłej prowincji, której mimo wszystko nie omija wielka historia. To opowieść o potrzebie snucia historii i zatrzymywania w języku obrazów przeszłości, o zagadywaniu tego, co trudne i bolesne, a także o konieczności odnajdywania słów dla tego, co dobre i czułe. To opowieść, która przypomina, że przed nami, w sztafecie pokoleń, szły silne kobiety, po których dziedziczymy co nieco. Można się przysiąść do opowiadającej tu, tak jak przysiada się na ławce pod starym domem na wsi, i zatracić w słuchaniu – Alma jest szczodra i nieumiarkowana w gadaniu – a przy tym poczuć się częścią wspólnoty miejsca i doświadczeń.
Małgorzata Lebda

"Kornelie" to debiut prozatorski Baety Balogovej, redaktorki naczelnej dziennika "SME". Wcześniej była redaktorką naczelną angielskojęzycznego tygodnika "The Slovak Spectator". Absolwentka Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, gdzie w latach 2006 i 2007 studiowała dziennikarstwo. W latach 1994-1995 Stypendystka Fullbrighta na Uniwersytecie Missouri w Columbii (USA). W 2020 roku zdobyła Europejską Nagrodę Dziennikarską w kategorii Opinie i Komentarze.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kornélie

Kornélie

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii