Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
FIJEWSKA MAJKA
978-83-970837-0-7
Nowy
41 Przedmiot egz.
33,99 zł
49,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
Stan:
Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać co najmniej 1 sztuk tego produktu.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Autor | FIJEWSKA MAJKA |
Rok wydania | 2024 |
Ilość stron | 554 |
Szerokość (mm) | 163 |
Wysokość (mm) | 225 |
Grzbiet (mm) | 25 |
Wymiary | 163 x 225 x 25 mm |
Oprawa | miękka ze skrzydełkami |
Data premiery | 2024-04-24 |
Wydawca | Wydawnictwo Amilia |
Pan Henryk Dąbrowski ma 71 lat, jest wdowcem i od roku mieszka w Domu Spokojnej Starości nieopodal Łazienek w Warszawie, dokąd przeniósł się kilka lat po stracie żony i córki. Wewnętrznie żyje w świecie po katastrofie. Jest rok 1987 i wydaje się, że zarówno w życiu pana Henryka, jak i w smutnej polskiej rzeczywistości niewiele może się zmienić. A jednak… Nieoczekiwanie pan Henryk, uniesiony honorem i poruszony spotkaniem z kobietą, składa przedziwną przysięgę. Jej dotrzymanie wymagać będzie wiele trudu i szczęścia, a spełnienie pociągnie za sobą szereg konsekwencji.
Bezkompromisowa miłość do pani Elżbiety i niezwykłe zachowanie pana Henryka porusza całe jego otoczenie. Mieszkańcy Domu, jeden po drugim, wracają do życia, które gwałtownie nabiera koloru.
Opisując wewnętrzną przemianę głównych bohaterów – od rezygnacji do nadziei, od zamrożenia do rozpalenia wewnętrznego żaru – autorka poddaje w wątpliwość polską niemoc, ukazując sprawczą siłę międzyludzkich relacji. Stawia pytanie o prawdziwe źródła wewnętrznego odrodzenia człowieka.
Pan Henryk – mężczyzna z Warszawy to książka:
o duszy człowieka, która się nie starzeje;
o miłości i przyjaźni, godności i honorze;
o sile życia, jak bardzo jest zaraźliwa.
Rozsiądź się w świecie tej powieści, pozwól, by odnowiła twoje zasoby wiary w dobrych ludzi. Przedstawiamy ci książkę, której możesz zaufać. O autorce: Majka Fijewska (Maria Król-Fijewska) jest psycholożką i psychoterapeutką. Napisała szereg książek i artykułów psychologicznych. Współprowadzi Ośrodek Intra. Mieszka z mężem Piotrem pod Warszawą. Ma cztery córki. Jest panią psa Tazariusza. W życiu stara się robić to co ma sens i rozumieć znaczenia stojące za wydarzeniami. Fascynuje ją zjawisko wewnętrznej przemiany człowieka.
„Przez całe moje zawodowe życie staram się pomagać ludziom w znajdowaniu nadziei nawet wtedy, kiedy wydaje się to bardzo trudne. Ta książka to próba odpowiedzi na pytanie, gdzie jej szukać. To mój manifest wiary w dobro, które rodzi się z bliskości”.