Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kochanek wielkiej niedźwiedzicy Sergiusz Piasecki motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Kochanek wielkiej niedźwiedzicy

PIASECKI SERGIUSZ

978-83-7565-804-0

Nowy

LTW

17 egz.

Sergiusz Pisarzy (1901-1964) już w okresie dwudziestolecia należał do bardzo popularnych pisarzy.

Więcej szczegółów

28,22 zł

41,50 zł

-32%

Autor PIASECKI SERGIUSZ
Rok wydania 2022
Ilość stron 328
Szerokość (mm) 145
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 25
Wymiary 145 x 205 x 25 mm
Oprawa miękka
Wydawca LTW

Jest to pierwsza i najsłynniejsza powieść Sergiusza Piaseckiego wydana po raz pierwszy w 1937 roku, oparta na własnych przeżyciach. Zdobyła ona olbrzymią popularność, o czym świadczą aż cztery wydania do wybuchu II wojny światowej. Wysoko oceniło tę powieść wielu pisarzy, w tym Stanisław Mackiewicz, Melchior Wańkowicz, Juliusz Kaden-Bandrowski i Marian Hemar. Powieść napisana w formie autobiografii stanowi opis życia przemytników na pograniczu polsko-sowieckim w latach dwudziestych.
Władek dołącza do grupy przemytników. Szybko przekonuje się, że ich praca jest ciężka i wymaga wielkiej odwagi, ale jednocześnie pozwala zawiązać naprawdę szczere i silne przyjaźnie – Saszka, Żywica, Aligant, Słowik, Mamut i wielu innych – mocno zapiszą się w sercu Władka. Życie na pograniczu wciąga go, Wielka Niedźwiedzica uwodzi, noc czaruje tajemniczością i ukrytym niebezpieczeństwem. Wkrótce jednak da się poznać Władkowi także z tej gorzkiej strony.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kochanek wielkiej niedźwiedzicy

Kochanek wielkiej niedźwiedzicy

Sergiusz Pisarzy (1901-1964) już w okresie dwudziestolecia należał do bardzo popularnych pisarzy.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii