Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Worstseller Tymoteusz Skiba motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Worstseller

SKIBA TYMOTEUSZ

978-83-963724-4-4

Nowy

SŁOWA NA WYBIEGU

55 egz.

„Worstseller” Tymoteusza Skiby to zbiór kilkunastu opowiadań, które czerpiąc inspirację z literatury fantastycznej, bez kompromisów opisują nasze tu i teraz.

Więcej szczegółów

34,30 zł

49,00 zł

-30%

Autor SKIBA TYMOTEUSZ
Rok wydania 2022
Ilość stron 176
Szerokość (mm) 166
Wysokość (mm) 215
Grzbiet (mm) 12
Wymiary 166 x 215 x 12 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca SŁOWA NA WYBIEGU

„Worstseller” Tymoteusza Skiby to zbiór kilkunastu opowiadań, które czerpiąc inspirację z literatury fantastycznej, bez kompromisów opisują nasze tu i teraz. Fikcyjne wstępy i recenzje nieistniejących książek, postapokaliptyczne światy, alternatywne rzeczywistości, dystopie – to scenografia, przez którą boleśnie przeziera rzeczywistość, równie dojmująca także w swych realistycznych reprezentacjach. Choć autor nie stroni od literackiej zgrywy, przewrotności i zabawy słowem, opowiadania przynoszą obraz świata wypełnionego przemocą, cierpieniem, uzależnieniami, pożądaniem, nietolerancją i nierównością.

Tymoteusz Skiba – niezależny schulzolog, niespełniony koszykarz i niedoszły zawodnik StarCrafta. Fałszywy wieszcz muzycznego kolektywu sepr.online, który publikuje swoje epigońskie dokonania na falach Radia Kapitał. Doktor nauk humanistycznych zakochany w science fiction, dwudziestoleciu międzywojennym i podwójnej hawajskiej. Od wielu lat związany z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku. Publikował opowiadania w „Schulz/Forum”, „Blizie”, „Czasie Kultury”, „Stronie Czynnej”, „Drobiazgach”, „Tlenie Literackim” i „Bravo Girl”. W 2020 roku wyróżniony w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy” w kategorii epika: za opowiadania „Kto napisał Brunona Schulza?” oraz „Rozmowy ze spamem”.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Worstseller

Worstseller

„Worstseller” Tymoteusza Skiby to zbiór kilkunastu opowiadań, które czerpiąc inspirację z literatury fantastycznej, bez kompromisów opisują nasze tu i teraz.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii