Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
EMAR JUAN
978-83-964812-3-8
Nowy
62 Przedmiot egz.
Seria: Cymelia
Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
29,92 zł
44,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
Stan:
Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać co najmniej 1 sztuk tego produktu.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Autor | EMAR JUAN |
Rok wydania | 2022 |
Ilość stron | 120 |
Szerokość (mm) | 152 |
Wysokość (mm) | 212 |
Grzbiet (mm) | 12 |
Wymiary | 152 x 212 x 12 mm |
Oprawa | twarda z obwolutą |
Wydawca | ARTRAGE |
„Wczoraj” Juana Emara (1893-1964), pisarza podziwianego m.in. przez Pabla Nerudę, Roberta Bolaña, Alejandra Jodorowsky’ego i Cesara Airę, koresponduje z dziełami Kafki i Nabokova, zapowiadając narodziny realizmu magicznego.
W San Agustín de Tango – Macondo Emara – nigdy nie wiadomo, co się wydarzy ani kogo się spotka. Zwykła małżeńska przechadzka zaczyna się tu od makabrycznej egzekucji z użyciem gilotyny za snucie rozważań na temat intelektualnych przyjemności płynących z seksu. W zoo śpiewa małpi chór, a struś pożera lwa. Mężczyzna w trakcie sikania skacze na linie przez czas i ucieka, a może i nie, bo w surrealistycznym świecie Emara o pewność trudno.
Juan Emar (1893-1964) właśc. Álvaro Yáñez Bianchi) – pisarz, malarz, krytyk sztuki. Prekursor chilijskiego surrealizmu, w latach 20. mieszkał z żoną w Paryżu, gdzie zetknął się z awangardą dadaizmu i surrealizmu, co wyraźnie wpłynęło na jego twórczość.
Nazwa producenta | ARTRAGE SP.Z O.O. |
Miasto | WARSZAWA |
Ulica, numer domu i lokalu | ul. Klaudyny 32/214 |
Kod pocztowy | 01-684 |
Kontakt mailowy | artrage@artrage.pl |
Kraj pochodzenia | Polska |