Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Dziewięć Andrzej Stasiuk motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Dziewięć

STASIUK ANDRZEJ

978-83-8191-506-9

Nowy

CZARNE

16 egz.

Stasiuk z uwielbieniem szczegółów tworzy porywającą opowieść o drobnym przedsiębiorcy uwikłanym w gangsterską historię.

Więcej szczegółów

30,53 zł

44,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor STASIUK ANDRZEJ
Rok wydania 2022
Ilość stron 256
Szerokość (mm) 133
Wysokość (mm) 202
Grzbiet (mm) 23
Wymiary 133 x 202 x 23 mm
Oprawa twarda
Wydawca CZARNE

Warszawa, lata dziewięćdziesiąte. W powietrzu unosi się smród martwego drobiu, przepełnionych śmietników i starych petów. Neon gaśnie i zapala się, jakby wyznaczał rytm chwiejnych kroków dziewczyn w podartych rajstopach. Dworcowe światła odbijają się na zmęczonych twarzach robotników, którzy jeszcze nie wierzą, że działalność gospodarcza ma zbawić świat. Drobne złodziejaszki nigdy się nie łudziły. Wracają do swoich małych mieszkań, by odpocząć na kanapie z imitacji skóry, zjeść wczorajsze kanapki i pogapić się na fototapetę z bujnym lasem. I tylko bury kot z wyprężonym ogonem zdaje się poza tym światem.  

Stasiuk z uwielbieniem szczegółów tworzy porywającą opowieść o drobnym przedsiębiorcy uwikłanym w gangsterską historię. Pisze o pokucie i bogactwie, o pożądaniu i autodestrukcji, trudnych ucieczkach i jeszcze bardziej skomplikowanych powrotach, nie spuszczając z oka pełnej paradoksów natury ludzkiej.

Stasiuk zmierza zawsze w jednym kierunku – metafizyki zła.
Przemysław Czapliński

„Dziewięć” to polemika z tradycyjną literacką wizją Warszawy.
Piotr Bratkowski

Ta niezwykła powieść jest jak film noir.
Katrin Hillgruber

W chirurgicznej precyzji, a jednocześnie sugestywności pisarstwa Stasiuka wychwytuję smak Hamsuna, Sartre’a, Geneta i Kafki. „Dziewięć” to jedno z ważniejszych osiągnięć współczesnej prozy, portret wykorzenionego i niespokojnego pokolenia Europejczyków oraz miasta pogodzonego z tym, że postkomunizm nie jest taki, jakim się go przedstawia.
Irvine Welsh

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Dziewięć

Dziewięć

Stasiuk z uwielbieniem szczegółów tworzy porywającą opowieść o drobnym przedsiębiorcy uwikłanym w gangsterską historię.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii