Brak produktów
Zobacz większe
KOSIOROWSKI ZBIGNIEW
978-83-66759-42-8
Nowy
10 egz.
Zapodziani to kresowa powieść retrospektywna z akcją toczącą się na współczesnej Ukrainie, a jednocześnie na Podolu podczas okropieństw I i II wojny światowej, na liniach frontów austriacko-rosyjskiego i niemiecko-bolszewickiego wielokrotnie przemieszczających się przez Ziemię Buczacką.
30,60 zł
45,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
| Autor | KOSIOROWSKI ZBIGNIEW |
| Rok wydania | 2021 |
| Ilość stron | 364 |
| Szerokość (mm) | 122 |
| Wysokość (mm) | 196 |
| Grzbiet (mm) | 30 |
| Wymiary | 122 x 196 x 30 mm |
| Oprawa | miękka |
| Wydawca | FORMA |
Zapodziani to kresowa powieść retrospektywna z akcją toczącą się na współczesnej Ukrainie, a jednocześnie na Podolu podczas okropieństw I i II wojny światowej, na liniach frontów austriacko-rosyjskiego i niemiecko-bolszewickiego wielokrotnie przemieszczających się przez Ziemię Buczacką.
Zbigniew Kosiorowski opisuje walki w powietrzu (pierwsze doświadczenia cesarsko-królewskiej awiatyki), szarże kawaleryjskie, szpiegowskie dywersje i poprzedzone czerstwymi latami niepodległości nawałnice hitlerowskiej pancernej machiny, okupacyjne zbrodnie, wojnę tyranów, a w końcu pabiedę i wysiedlenia z ojcowizny.
Zapodziani to opowieść o skomplikownej, dramatycznej egzystencji Polaków, Ukraińców i Żydów na przykładzie trzech polskich rodzin; o intrygującym międzywojennym tyglu kultury niszczonym przez nietolerancję, prześladowania oraz zbrodnie odkładające się bliznami w zachwianej tożsamości wydziedziczonych.
Losom narratora i jego rodziny, wysiedlonej w 1945 roku z Monasterzysk na Ziemie Zachodnie (Kotlina Kłodzka), poświęcona jest powieść Kamień podróżny (FORMA 2016).
| Nazwa producenta | Forma Pracownia Projektowa i Wydawnictwo Anna Nowakowska |
| Miasto | Szczecin |
| Ulica, numer domu i lokalu | Nowowiejska 63 |
| Kod pocztowy | 71-219 |
| Kontakt mailowy | forma.sc@pro.onet.pl |
| Kraj pochodzenia | Polska |
| Kraj produkcji | Polska |