Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Ten sam kurz drogi Zobacz większe

Ten sam kurz drogi

SŁAPCZUK WASYL

978-83-64375-47-7

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

18 egz.

Wydanie w języku polskim

Więcej szczegółów

28,00 zł

40,00 zł

-30%

Autor SŁAPCZUK WASYL
Rok wydania 2021
Ilość stron 432
Szerokość (mm) 128
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 30
Wymiary 128 x 210 x 30 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

Powieść Wasyla Słapczuka to spojrzenie w głąb ludzkiej egzystencji oraz próba uporządkowania świata, ponownego określenia, czym dzisiaj jest dobro i zło, wytyczenia granic, po przekroczeniu których jednostka traci swoje człowieczeństwo i staje się agresywnym, niebezpiecznym zwierzęciem. Główny bohater, pisarz i weteran wojny w Afganistanie, w wyniku kryzysu wieku średniego decyduje się na wyjazd do sanatorium. Nowe znajomości tam zawarte oraz przebyte doświadczenia zmuszają go do refleksji nad sobą.


Wasyl Słapczuk (ur. 1961 w Nowym Zboryszowie na Wołyniu) - poeta, prozaik, krytyk literacki, literaturoznawca, tłumacz. Służbę wojskową podbywał w Afganistanie, gdzie został ciężko ranny. Autor kilkunastu tomików poetyckich, kilku tomów powieści i opowiadań, z których w Polsce ukazały się drukiem Kobieta ze śniegu (2012) oraz Księga zapomnienia (2014), nominowana do półfinału Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Autor zbiorów artykułów krytycznoliterackich, esejów i książek dla dzieci. Tłumacz polskiej poezji. Laureat ponad dwudziestu nagród literackich, w tym Nagrody Państwowej im. Tarasa Szewczenki i Nagrody Literackiej im. Józefa Łobodowskiego. Uhonorowany odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Ten sam kurz drogi

Ten sam kurz drogi

Wydanie w języku polskim

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii