Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Wilk Jedno Oko Zobacz większe

Wilk Jedno Oko

KRONBERGS JURIS

978-83-64375-53-8

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

22 egz.

Wydanie w języku polskim i łotewskim

Więcej szczegółów

24,50 zł

35,00 zł

-30%

Autor KRONBERGS JURIS
Rok wydania 2021
Ilość stron 174
Szerokość (mm) 129
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 15
Wymiary 129 x 210 x 15 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

Wilk Jedno Oko nie przegrywa swojego wyścigu ze śmiercią. Jeszcze ni. ale jego sytuacja przedstawia się w dosyć ponurym świetle, by nie rzec - ciemnym świetle. Motyw światła przegrywającego z ciemnością również się powtarza. Jeno oko to pojedyncze widzenie, indywidualna perspektywa, która może być ważna lub nieważna, trafna lub zniekształcona, boska lub zwierzęco prymitywna - ale jest moja.
Krzysztof Zajas (z Posłowia)


Juris Kronbergs (1946-2020) - łotewski poeta i tłumacz, który mieszkał w Sztokholmie. Studiował języki skandynawskie i bałtyckie oraz historię literatury na Uniwersytecie w Sztokholmie. Debiutował w połowie 1960 r. Tworzył na pograniczu dwóch kultur - szwedzkiej i łotewskiej. Wśród jego przekładów poezji XX i XXI wieku znajdują się wybrane wiersze laureata Nagrody Nobla Thomasa Tranströmera oraz powieść Ulfa Erikssona "Creatures of Glass / Varelser av glas (janis Roze 2010). Twórczość Kronbergsa stała się jednym z najlepszych przykładów buntu w literaturze łotewskiej lat 60. Pełnił funkcję prezesa łotewskiego PEN Clubu, pracował jako tłumacz dla szwedzkiego parlamentu oraz pełnił funkcję attache kulturalnego w łotewskiej ambasadzie w Sztokholmie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wilk Jedno Oko

Wilk Jedno Oko

Wydanie w języku polskim i łotewskim

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii