Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
ZAMIATIN EUGENIUSZ
978-83-64505-70-6
Nowy
11 Przedmiot egz.
Spotkanie Jewgienija Zamiatina to zbiór niepublikowanych dotąd w Polsce, tekstów Zamiatina w przekładzie Krzysztofa Tura.
17,00 zł
25,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
Stan:
Ten produkt nie jest sprzedawany pojedynczo. Musisz wybrać co najmniej 1 sztuk tego produktu.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Autor | ZAMIATIN EUGENIUSZ |
Rok wydania | 2019 |
Ilość stron | 168 |
Wymiary | 145 x 210 mm, oprawa twarda |
Oprawa | twarda |
Wydawca | FUNDACJA SĄSIEDZI |
Twórczość Jewgienija Zamiatina charakteryzowała się odwagą i nowatorstwem, zachowując przy tym wysokie walory artystyczne. Był prekursorem. Już we wczesnych utworach Zamiatin dał się poznać jako godny następca Gogola - podobnie jak autor "Rewizora" wyczulony był na jałowość i pustkę powszedniości, bez litości dla ich przywar portretował swoich bohaterów. Rewolucja i wojna domowa były dla niego wyrazem apokaliptycznego rozpętania żywiołów, które opisywał z właściwym sobie gorzkim poczuciem humoru.W zbiorze tekstów znajduje się to, co Zamiatin wydał i pisał w Paryżu w latach 1932-1937, tzn. nieskończona powieść „Bicz Boży”, cztery satyryczne opowiadania m. in. Zegarek i szkice publicystyczne.
Nazwa producenta | Fundacja Sąsiedzi |
Miasto | Białystok |
Ulica, numer domu i lokalu | Marii Skłodowskiej-Curie 2 lok. 118 |
Kod pocztowy | 15-950 |
Kontakt mailowy | fundacja.sasiedzi@gmail.com |
Kraj pochodzenia | Polska |
Kraj produkcji | Polska |