WYDAWNICTWO EMOCJE Lidka Jaszewska Maja - motyleksiazkowe.pl
Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Lidka Maja Jaszewska motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Lidka

Jaszewska Maja

9788384041154

Nowy

Wydawnictwo Emocje

35,97 zł

52,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie

Autor Jaszewska Maja
Rok wydania 2026
Ilość stron 392
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 27
Wymiary 140 x 205 x 27 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Data premiery 2025-02-25
Wydawca Wydawnictwo Emocje

Czy w świecie bez wartości Lidka ocali to, co najcenniejsze?

Powstająca z ruin Warszawa, euforia odbudowy, rewolucyjne idee w szkole i bolesna codzienność ludzi, którzy z trudem odnajdują się w nowej, socjalistycznej rzeczywistości… W takim pełnym sprzeczności świecie dorasta pierwsze powojenne pokolenie Polaków, poszukując własnej drogi i próbując mimo wszystko spełniać młodzieńcze marzenia o miłości i szczęściu.

O lepszym życiu dla siebie i dla swoich rówieśników marzy także Lidka. Niełatwo jej jednak realizować najskrytsze pragnienia serca, gdy w domu rodzinnym musi być świadkiem nieustającej walki pomiędzy tęsknotą za tym, co bezpowrotnie utracone, a ugodowością wobec reguł nowego systemu. Czy mimo wszystko uda jej się ocalić w sobie zamiłowanie do dobra i piękna oraz znaleźć własne miejsce w świecie, dla którego te wartości niewiele znaczą?

Maja Jaszewska po raz kolejny pokazuje różne oblicza Warszawy, tym razem przełomu lat 50. i 60. XX wieku. Na kartach swej najnowszej książki wyświetla przed czytelnikami pasjonującą kronikę, w której prezentuje zarówno dylematy dawnej inteligencji i zdeklasowanych ziemian, jak i pisane od nowa życiorysy cwaniaków, robotników i prywaciarzy. W tle tej poruszającej opowieści o losach i marzeniach zwykłych ludzi pojawiają się najważniejsze wydarzenia historyczne tamtego okresu: pokazowe procesy sądowe, ubeckie katownie, wypadki poznańskie czy wydarzenia na Węgrzech.

Maja Jaszewska - dziennikarka, pisarka, poetka; autorka wielu artykułów i wywiadów publikowanych w prasie i czasopismach („Tygodnik Powszechny”, „W drodze”, „Więź”, „Zwierciadło”, „Sens”, „Twój Styl”, „Elle”, „Wysokie Obcasy”, „Polityka”, „Kraina Bugu”); opublikowała rozmowy z wybitnymi postaciami kultury w portalu Styl.pl.

Autorka książek W co wierzę?, Nie i tak. Rozmowa z Adamem Ferencym, Gwiazdeczka oraz Słoiczki, a także współautorka Psychologia mitów greckich. Prawda symboli i archetypów oraz Archetypy-mity-symbole. Refleksje jungowskie o psyche.

Produkty z tej samej kategorii