Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Kryształ

Łaszkiewicz Jakub

978-83-971367-0-0

Nowy

Wydawnictwo NIEBIESKIE

62 egz.

Realistyczna powieść o młodych dorosłych z Poznania

Więcej szczegółów

33,93 zł

49,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor Łaszkiewicz Jakub
Rok wydania 2024
Ilość stron 272
Szerokość (mm) 147
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 147 x 205 x 20 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Data premiery 2024-04-22
Wydawca Wydawnictwo NIEBIESKIE

Realistyczna powieść o młodych dorosłych z Poznania. Anka, Zuzia, Bartek i Adam – czwórka przyjaciół, która wiedzie imprezowe życie w centrum wielkiego miasta. Alkohol, narkotyki, muzyka pozwalają im się wyluzować, dobrze zabawić i stworzyć pozór bycia atrakcyjnym dla otoczenia. Są też sposobem, aby zapomnieć o problemach przywiezionych z rodzinnych domów, nieudanych związkach, porażkach w pracy i na uczelni.

Tytułowy „kryształ” to popularny dopalacz na bazie metamfetaminy. Daje uczucie błogostanu, przypływ energii, pobudzenie seksualne. Ale równocześnie obciąża serce i uszkadza mózg, prowadząc do psychoz i urojeń.

- Czy przy stole z białymi kreskami można znaleźć prawdziwych przyjaciół?
- Jak zareagują na bycie sugar baby czy seks z nieletnią?
- Czy Poznań to miasto doznań, czy zwykłe miasto ćpunów?
- Co jest rzeczywistością, a co tylko majakiem na narkotykowym głodzie?


Jakub Łaszkiewicz (ur. 2001) – młody pisarz, stand-uper, mieszkaniec Poznania, z pierwszą książką debiutował jako 16-latek.

W “Krysztale” szkicuje świat pokolenia Z, do którego sam należy. Opisuje trudne relacje z rodzicami, dylematy związane ze studiami i pierwszą pracą, budowanie rówieśniczych relacji i pierwsze miłości. Doświadczenie standupera pozwala mu zachować językowy balans i równocześnie nie zbanalizować społecznego problemu, jakim są dopalacze i narkotyki. W czytelny sposób pokazuje mechanizm uzależnienia i jego skutki.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kryształ

Kryształ

Realistyczna powieść o młodych dorosłych z Poznania

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii