Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Z drugiej strony szkła Autoportret fotoreporterki Anna Musiałówna motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Z drugiej strony szkła Autoportret fotoreporterki

MUSIAŁÓWNA ANNA

978-83-07-03538-3

Nowy

CZYTELNIK

17 egz.

Kto mógł przewidzieć, że kapitalistyczny dobrobyt zniewoli ludzkie umysły i dusze skuteczniej niż komunistyczny niedostatek? Że wirtualna rzeczywistość zastąpi żywy świat?

Więcej szczegółów

53,72 zł

79,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor MUSIAŁÓWNA ANNA
Rok wydania 2022
Ilość stron 424
Szerokość (mm) 167
Wysokość (mm) 237
Grzbiet (mm) 28
Wymiary 167 x 237 x 28 mm
Oprawa twarda
Wydawca CZYTELNIK

Anna Musiałówna – fotoreporterka prasowa i socjologiczna, autorka reportaży,  kuratorka wystaw fotograficznych, publikowała m.in. w „itd”, „Przyjaciółce”, „Odrze”, „Życiu” „Polityce”. W książce Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki opowiada o własnym życiu poprzez wspomnienia i relacje ze spotkań z bohaterami swoich fotoreportaży. Osoby te, mieszkające często na odległej prowincji, odnajdywała i docierała do nich w zaskakujący niekiedy sposób. Posługując się równie biegle fotografią, jak i słowem pisanym, wyczulona na losy i niedole drugiego człowieka, autorka potrafi z dużą precyzją ukazać obraz życia społecznego w epoce PRL-u i po przełomie 1989 roku, a przy tym ujawnić przed czytelnikami własny punkt widzenia na minione i obecne czasy oraz swoją hierarchię wartości. Zwraca też szczególną uwagę na zmiany oczekiwań, jakie w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat zaszły wobec reportażu prasowego.

Ta książka – reportaż o własnym życiu – jest niezwykła. Od opisu dzieciństwa w rodzinnym domu w Suchedniowie, pobytu w szkole baletowej i lat spędzonych w powojennej Warszawie, początków kariery tancerki (nagle przerwanej) – po lata pracy fotoreporterki w pismach warszawskich.
Z empatią opisane relacje z najbliższymi – z ojcem i matką, z rodzeństwem, z synem. Niezliczone spotkania z ludźmi w podróżach reporterskich. Kontakt i przyjaźń z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim, także – przed wojną – mieszkańcem Suchedniowa. Maria Dąbrowska – inna niż w oficjalnych zapisach, bo we wspomnieniach gosposi Melanii.
Wzruszająca, pełna emocji, napisana z wielkim talentem opowieść!
Kazimierz Orłoś

Zachęcamy do zajrzenia na stronę podcastów:
Spotify.com    https://open.spotify.com/show/0Y3QzBPyGJyJ47sjCThWct
i  Podcast.google.com   https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy84ZjA1OGY3Yy9wb2RjYXN0L3Jzcw

W ósmym odcinku dziennikarka Marzena Chełminiak rozmawia z Anną Musiałówną – fotoreporterką, fotografką i kuratorką wystaw, autorką książki „Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki.”

W swojej książce Musiałówna opowiada o własnym życiu poprzez wspomnienia i relacje ze spotkań z bohaterami swoich fotoreportaży. Osoby te, mieszkające często na odległej prowincji, odnajdywała i docierała do nich w zaskakujący niekiedy sposób. Posługując się równie biegle fotografią, jak i słowem pisanym, wyczulona na losy i niedole drugiego człowieka, autorka potrafi z dużą precyzją ukazać obraz życia społecznego w epoce PRL-u i po przełomie 1989 roku, a przy tym ujawnić przed czytelnikami własny punkt widzenia na minione i obecne czasy oraz swoją hierarchię wartości. Zwraca też szczególną uwagę na zmiany oczekiwań, jakie w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat zaszły wobec reportażu prasowego.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Z drugiej strony szkła Autoportret fotoreporterki

Z drugiej strony szkła Autoportret fotoreporterki

Kto mógł przewidzieć, że kapitalistyczny dobrobyt zniewoli ludzkie umysły i dusze skuteczniej niż komunistyczny niedostatek? Że wirtualna rzeczywistość zastąpi żywy świat?

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii