Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Emil i my Monolog wielodzietnej matki Zobacz większe

Emil i my Monolog wielodzietnej matki

MOSKAL MAGDALENA

978-83-66147-84-3

Nowy

KARAKTER

88 egz.

To książka pełna czułości i miłości, ale też złości i determinacji.

Więcej szczegółów

27,30 zł

39,00 zł

-30%

Autor MOSKAL MAGDALENA
Rok wydania 2021
Ilość stron 240
Szerokość (mm) 120
Wysokość (mm) 195
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 120 x 195 x 18 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca KARAKTER

Wielodzietna matka feministka, zwolenniczka wolności wyboru, domagająca się szacunku dla każdej decyzji. Wychowuje troje dzieci, jedno z niepełnosprawnością. Nie pasuje do żadnego schematu, wyprowadza z równowagi konserwatystów i osoby progresywne. Walczy z szeroko rozumianym systemem – opieki medycznej, pomocy społecznej, przekonaniami innych ludzi. Daje odpór piętnującym słowom niektórych lekarzy i pielęgniarek, oceniającym spojrzeniom urzędników i przechodniów, systemowej przemocy państwa wobec osób z niepełnosprawnością.

Magdalena Moskal pisze o wszystkim, co pozostaje wciąż poza sferą zainteresowania mediów, instytucji oraz państwa: o pracy opiekuńczej, o trosce, o mentalnym i emocjonalnym obciążeniu matek.  Tekst utkany jest z zapisu doświadczeń i lektur, w których autorka szuka tropów do interpretacji swojego położenia. W końcu zaczyna widzieć siebie jako tricksterkę wywracającą – bo nie ma innego wyjścia – zastany porządek.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Emil i my Monolog wielodzietnej matki

Emil i my Monolog wielodzietnej matki

To książka pełna czułości i miłości, ale też złości i determinacji.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii