Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Powrót do Kosowa Zobacz większe

Powrót do Kosowa

JAKUPI GANI, GONZALES JORGE

978-83-65527-93-6

Nowy

TIMOF

62 egz.

55,20 zł

69,00 zł

-20%

Autor JAKUPI GANI, GONZALES JORGE
Ilość stron 112
Format 215 x 285 mm, oprawa twarda
Rok wydania 2019
Wydawca TIMOF

„Cudze wojny się analizuje, stara się zrozumieć ich powody. Cudzy ból jest przedmiotem refleksji. Twój jest bólem. Jedynym zdolnym sprawić, abyś poczuł jego absurdalność”.

Jak stawić czoła wojnie, która toczy się w naszym domu? Gdzie znaleźć siły, aby protestować, dawać świadectwo, gdy opłakujemy rodzinę i przyjaciół? Kiedy „społeczność międzynarodowa” interweniuje, czyż można zapomnieć o masakrach i wysiedlonej ludności? A przede wszystkim, jak wyrazić to, co dzieje się później, to oderwanie od własnej ziemi?

Jorge González należy do artystów zdolnych połączyć osobisty ton z geografią przestrzeni. Łącząc w kolejnych warstwach światła i kolory w wizje krajobrazów, mężczyzn i kobiet, nadaje pełen wymiar uczuciom Ganiego Jakupiego, mierzącego się z doświadczeniem rozdarcia ojczystego Kosowa.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Powrót do Kosowa

Powrót do Kosowa

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii