Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Zabójstwo Narutowicza motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Zabójstwo Narutowicza

PRACA ZBIOROWA

978-83-66707-64-1

Nowy

KARTA

23 egz.

Kres demokracji w II RP

Więcej szczegółów

20,33 zł

29,90 zł

-32%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2022
Ilość stron 152
Szerokość (mm) 144
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 13
Wymiary 144 x 205 x 13 mm
Oprawa miękka
Wydawca KARTA

W stulecie zabójstwa pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza przedstawiamy zbrodnię z grudnia 1922 oraz jej tło polityczne i społeczne – opowiedziane głosami
uczestników i świadków wydarzeń. To historia nienawiści i nacjonalizmu prowadzących do tragedii, która zmieniła losy II Rzeczpospolitej.
Czuć było, że się zanosi na jakieś wielkie, nieprzewidziane wypadki. Prasa obozu prawicowego wyraźnie podburzała, przedstawiając wybór Narutowicza jako triumf żydostwa i nieszczęście dla Polski. Tłumy zaczęły szaleć, wygrażając każdemu, kto głosował za Narutowiczem.
Wincenty Witos

Sto lat temu Polska przyjęła cios, po którym nie zdołała finalnie wrócić do normalnego, zrównoważonego życia. Nacjonalizm wyniesiony do ponadczasowego absolutu, popychający zbrodniczą rękę, zniszczył niemal w zarodku kraj podnoszący się z niebytu – do państwowości, która mogła mieć cywilizowaną postać.
Z wprowadzenia Zbigniewa Gluzy 

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zabójstwo Narutowicza

Zabójstwo Narutowicza

Kres demokracji w II RP

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii