Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Lobbyści Tom 2 Zobacz większe

Lobbyści Tom 2

PRACA ZBIOROWA

978-83-66707-21-4

Nowy

KARTA

47 egz.

Zachodni rzecznicy polskiej niepodległości

Raporty z Polski

Więcej szczegółów

34,93 zł

49,90 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2021
Ilość stron 360
Szerokość (mm) 172
Wysokość (mm) 241
Grzbiet (mm) 33
Wymiary 172 x 241 x 33 mm
Oprawa twarda
Wydawca KARTA

Wybór tekstów zachodnich polityków, dziennikarzy, biznesmenów i wojskowych, którzy wnieśli wkład w powstanie II Rzeczpospolitej. Prezentowali przychylne Polakom stanowisko w trakcie I wojny, podczas negocjacji pokojowych w Paryżu oraz w ramach wysiłków na rzecz opanowania powojennego kryzysu. W dwóch tomach znalazły się świadectwa ich działalności – fragmenty dzienników i wspomnień, po raz pierwszy publikowane w języku polskim.

Tom II gromadzi zapisy ludzi Zachodu przebywających w Polsce w latach 1918–20. Przedstawiają one dramatyczną sytuację polityczną i gospodarczą powstającego państwa, dokumentują zakrojone na bezprecedensową skalę działania pomocowe, prowadzone pod kierownictwem przyszłego prezydenta USA – Herberta Hoovera, a także sytuację mniejszości narodowych. Ze zgromadzonych materiałów wyłania się barwna panorama malowana pędzlem obcokrajowców, z całą gamą refleksji i odczuć – od prób życzliwego zrozumienia, po obawy o przyszłość budowanego na niepewnych podstawach i miotanego licznymi kryzysami państwa.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lobbyści Tom 2

Lobbyści Tom 2

Zachodni rzecznicy polskiej niepodległości

Raporty z Polski

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii