Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Lobbyści Tom 1 Zobacz większe

Lobbyści Tom 1

RED.TURKOWSKI ANDRZEJ

978-83-66707-20-7

Nowy

KARTA

47 egz.

Zachodni rzecznicy polskiej niepodległości

W Wersalu

Więcej szczegółów

34,93 zł

49,90 zł

-30%

Autor RED.TURKOWSKI ANDRZEJ
Rok wydania 2021
Ilość stron 386
Szerokość (mm) 172
Wysokość (mm) 241
Grzbiet (mm) 33
Wymiary 172 x 241 x 33 mm
Oprawa twarda
Wydawca KARTA

Wybór tekstów zachodnich polityków, dziennikarzy, biznesmenów i wojskowych, którzy wnieśli wkład w powstanie II Rzeczpospolitej. Prezentowali przychylne Polakom stanowisko w trakcie I wojny, podczas negocjacji pokojowych w Paryżu oraz w ramach wysiłków na rzecz opanowania powojennego kryzysu. W dwóch tomach znalazły się świadectwa ich działalności – fragmenty dzienników i wspomnień, po raz pierwszy publikowane w języku polskim.

Tom I gromadzi teksty z okresu 1914–19, głównie związane z paryską konferencją pokojową w 1919 roku. Kluczową postacią jest tu bliski doradca amerykańskiego prezydenta Edward Mandell House. Zarówno dzienniki House’a, jaki i pozostałe świadectwa pozwalają zajrzeć za kulisy wielkiego dyplomatycznego przedsięwzięcia, jakim było ułożenie powojennego porządku świata, w tym – zarysowanie granic państwa polskiego. Mimo mocnego poparcia dla idei odrodzenia Polski ze strony prezydenta Woodrowa Wilsona, starannego wyważenia wymagało wiele – sprzecznych często – przekonań i interesów głównych graczy, co dawało lobbystom pole do działania.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lobbyści Tom 1

Lobbyści Tom 1

Zachodni rzecznicy polskiej niepodległości

W Wersalu

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii