Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Nazywali nas kólikami z Ravensbrück Zobacz większe

Nazywali nas kólikami z Ravensbrück

PRACA ZBIOROWA

978-83-65902-29-0

Nowy

MIREKI

44 egz.

Relacje Polek poddanych zbrodniczym eksperymentom medycznym

Więcej szczegółów

30,03 zł

42,90 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2021
Ilość stron 354
Szerokość (mm) 145
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 18
Wymiary 145 x 205 x 18 mm
Oprawa miękka
Wydawca MIREKI

W okresie od 1 sierpnia 1942 roku do 16 sierpnia 1943 roku w obozie koncentracyjnym Ravensbrück lekarze hitlerowscy dokonali doświadczalnych operacji nóg na siedemdziesięciu czterech Polkach, więźniarkach politycznych, kobietach zdrowych i młodych. Były to operacje mające na celu wywołanie zakażenia i wypróbowanie leczenia go sulfonamidami, operacje mięśniowe, kostne i nerwowe, których celem były badania nad regeneracją i transplantacją kości i tkanki. Część ofiar tych nieludzkich eksperymentów zmarła bezpośrednio po operacji, część rozstrzelano w obozie z jeszcze nie zagojonymi ranami, część - dzięki własnej determinacji i solidarnej pomocy współwięźniarek - zdołała się uratować. Kilka z nich zmarło po wojnie w kraju - wszystkie na skutek przebytych operacji.
Wspomnienia operowanych doświadczalnie więźniarek Ravensbrück, kreślone przez kobiety obarczone koszmarnymi przeżyciami więziennymi i obozowymi oraz cierpieniami fizycznymi, stanowią jedyny w swoim rodzaju dokument zbrodni bez precedensu, dokonanej na ludziach przez medycynę hitlerowską.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nazywali nas kólikami z Ravensbrück

Nazywali nas kólikami z Ravensbrück

Relacje Polek poddanych zbrodniczym eksperymentom medycznym

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii