Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Przewrót Zobacz większe

Przewrót

DMOWSKI ROMAN

978-83-66490-47-5

Nowy

CAPITAL

3 egz.

"Przewrót" którego pierwsze wydanie ukazało się w 1933 r., jest dalszym ciągiem "Świata powojennego i Polski".

Więcej szczegółów

23,80 zł

35,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Ostatnie egzemplarze!

Autor DMOWSKI ROMAN
Rok wydania 2021
Ilość stron 400
Szerokość (mm) 145
Wysokość (mm) 206
Grzbiet (mm) 28
Wymiary 145 x 206 x 28 mm
Oprawa miękka
Wydawca CAPITAL

Przewrót to ostatnia z książek Romana Dmowskiego, które ukazały się przed wybuchem II wojny światowej. Wydana po raz pierwszy w 1934 r. jest zbiorem artykułów autora, publikowanych w Gazecie Warszawskiej w latach 1932-33. Dmowski analizuje przyczyny i skutki krachu na nowojorskiej giełdzie i wywołanego przez  niego Wielkiego Kryzysu, rosnące napięcie w stosunkach międzynarodowych, pojawienie się na scenie politycznej ruchów faszystowskich, komunistycznych i nacjonalistycznych, oraz bankructwo liberalizmu systemów demokratycznych. Szuka odpowiedzi na pytania, które pojawiają się wraz ze schyłkiem epoki i nadchodzącymi zmianami, a jego analizy pozostają aktualne pomimo upływu czasu.


Roman Dmowski urodził się 9 sierpnia 1864 roku na warszawskim Kamionku, zmarł 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie pod Łomżą. Dziennikarz, publicysta, działacz społeczny i polityczny. jeden z twórców i wieloletni przywódca Narodowej Demokracji, reprezentant Polski na konferencji w Wersalu, ojciec polskiej niepodległości. Autor licznych książek i broszur, redaktor naczelny "Przeglądu Wszechpolskiego", jak również wielu innych tytułów prasowych. Twórca i patron Obozu Wielkiej Polski.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Przewrót

Przewrót

"Przewrót" którego pierwsze wydanie ukazało się w 1933 r., jest dalszym ciągiem "Świata powojennego i Polski".

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii