Brak produktów
Wydawcy
Alain Touraine
978-83-930472-4-6
Nowy
EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI
7 egz.
Seria IDEA SOLIDARNOŚCI prezentuje najważniejsze prace z zakresu socjologii, filozofii, nauk politycznych oraz historii idei, których motywem głównym jest fenomen solidarności W jej ramach ukazują się zarówno nowe tytuły, jak i niepublikowane dotychczas w Polsce prace współczesnej humanistyki.
21,76 zł
32,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-32%
Autor | Alain Touraine |
Ilość stron | 336 str. |
Wymiary | 140 x 215 mm |
Wydawca | EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI |
Seria IDEA SOLIDARNOŚCI prezentuje najważniejsze prace z zakresu socjologii, filozofii, nauk politycznych oraz historii idei, których motywem głównym jest fenomen solidarności. W jej ramach ukazują się zarówno nowe tytuły, jak i niepublikowane dotychczas w Polsce prace współczesnej humanistyki. Na początek w ramach serii wydawniczej Europejskiego Centrum Solidarności ukazała się ksiażka Alaina Touraine`a Solidarność. Analiza ruchu społecznego 1980-1981.
Alaina Touraine (ur. 1925 r.)
To jeden z najwybitniejszych socjologów francuskich, twórca i wieloletni dyrektor Centrum Analizy i Interwencji Socjologicznej w paryskiej École des hautes études en sciences sociales, a także członek zagraniczny Polskiej Akademii Nauk. Jest przedstawicielem socjologii działania i twórcą metody interwencji socjologicznej, w której badacz staje się mediatorem między działaczami danego ruchu społecznego.Touraine zajmował się analizami ruchów narodowowyzwoleńczych oraz robotniczych w Ameryce Łacińskiej i społeczeństwach postindustrialnych Europy, a także problematyką płci oraz krytyką współczesnej demokracji.Swoje badania nad ruchem społecznym Solidarność podsumował w następujący sposób: „Solidarność to największy zryw wolnościowy, jaki dokonał się na świecie po II wojnie. Była jedną z najważniejszych spraw, jakie zdarzyły się ludzkości w drugiej połowie XX wieku. Dużo jeździłem po świecie, ale nigdy nie spotkałem ludzi podobnych do tych z Solidarności - bezwarunkowo przywiązanych do wolności, ludzi, którzy zdecydowali się wziąć na siebie całą odpowiedzialność za Historię. Był to także jeden z najpiękniejszych momentów mojego życia." (Alain Touraine w wywiadzie dla „Dziennika").
Do jego najważniejszych publikacji naukowych należą: Sociologie de l'action (1965), Production de la société (1973), La Société post-industrielle. Naissance d'une Société (1969), Le Retour de l'acteur (1984), La Parole et le sang (1988), Le Monde des femmes (2006).
Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Księcia Asturii w dziedzinie Komunikacji i Działania na Rzecz Ludzkości (2010).
Na razie nie dodano żadnej recenzji.