Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Janosik Podlaski Zobacz większe

Janosik Podlaski

KAMIŃSKI M.MAREK, SZUM ERNEST

978-83-66056-07-7

Nowy

OFICYNA NAUKOWA

6 egz.

Janosik Podlaski. Józefa Koryckiego prywatna wojna z komunizmem

Więcej szczegółów

28,56 zł

42,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor KAMIŃSKI M.MAREK, SZUM ERNEST
Rok wydania 2019
Ilość stron 220
Wymiary 145 x 225 mm, oprawa twarda
Oprawa twarda
Wydawca OFICYNA NAUKOWA

Józef Korycki przez całe dorosłe życie walczył z komunizmem. Nazwany przez Podlasian Janosikiem Podlaskim, rabował sołtysów i innych przedstawicieli peerelowskiej władzy, a pieniądze rozdawał biednym chłopom. Dla peerelowskiego aparatu propagandowego pozostawał zwykłym bandytą.

Urodzony w 1934 roku Józef Korycki przez całe dorosłe życie walczył z komunizmem. Nazwany przez Podlasian Janosikiem Podlaskim, rabował sołtysów i innych przedstawicieli peerelowskiej władzy, a pieniądze rozdawał biednym chłopom. W stanie wojennym władza ochrzciła go „wrogiem publicznym numer 1”. Po kilku nieudanych obławach został wreszcie osaczony w lesie przez armię milicji i wojska 14 maja 1982 roku. Nie widząc szansy na ucieczkę, krzyknął „Niech żyje Polska!” i strzelił sobie w głowę z sowieckiego pistoletu nagant. Po kilku dniach obudził się w szpitalu, częściowo sparaliżowany. Następne cztery lata,  walcząc z paraliżem, spędził w więzieniu na Rakowieckiej, szykanowany przez administrację. Nigdy się nie poddał.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Janosik Podlaski

Janosik Podlaski

Janosik Podlaski. Józefa Koryckiego prywatna wojna z komunizmem

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii