Brak produktów
Ich ojciec ożenił się ze złą królową, a ona rzuciła czar na jedenastu królewiczów. Dobra i niezłomna Eliza musiała znosić ból, samotność i ryzykować życie, żeby uratować braci przemienionych w łabędzie. Przepiękne ilustracje Joanny Concejo oraz znakomity przekład Bogusławy Sochańskiej dodają blasku magicznej baśni Hansa Christiana Andersena.
Pewnej księżycowej nocy w rodzinie misiów Malec budzi się z przekonaniem, że usłyszał potwora.
W lesie szaleje zamieć. Zmarznięte zwierzęta szukają schronienia w chatce żółwia, który wstawił właśnie wodę na zupę. Każdy z gości pomaga w przygotowaniu posiłku, ofiarowując przyniesione ze sobą warzywa. I tak do garnka trafiają: marchew, leśne owoce, cebula, pieczarki, pory...
Piękna poetycka książka obrazkowa opowiadająca o otwartej, wolnej i autentycznej szkole, w której dzieci i nauczyciele są tak samo szanowani i w której jest miejsce na emocje.
Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki "Nie trzeba słów" skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw.
„Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach” to ósmy tytuł serii Moje Ciało.
Dzieła z historii starożytnej, wczesnego chrześcijaństwa i religijne
Catalogue Raisonné of the Paintings. Volume 2: Genre, portrait and other worksKsiążka w języku angielskim
Catalogue Raisonné of the Paintings Volume 1: Works on Ancient History, Early Christianity and Religious Works Książka w języku angielskim
Głosy o twórczości Henryka Siemiradzkiego
Żółw jest bardzo śpiący i zamierza przespać całą zimę. Gdy leży w łóżku po dokonaniu całego szeregu rytualnych czynności, jak mycie zębów, włożenie piżamy i ułożenie poduchy, słyszy pukanie do drzwi. To jego przyjaciele przynoszą prezenty, specjalnie przed jego długim snem.
Mądra opowieść o tym, czym jest empatia. W świecie, w którym rozumiemy i akceptujemy potrzeby i uczucia innych, wszystkim żyje się lepiej.
Wspólna wyprawa do Włoch księżnej marszałkowej Lubomirskiej i jej zięcia hrabiego Stanisława Kostki Potockiego w 1785 i 1786 roku była wyjątkowym wydarzeniem w ich ruchliwym i ważnym dla polskiej kultury życiu.
Czy miałeś kiedyś strupek na kolanie? Pewnie, że tak! Czym są zatem strupki? Z czego są zrobione? Dlaczego dorośli nie pozwalają ich zdrapywać? Nowe wydanie
Samotny, bezdomny pies wita z otwartym sercem życie w nieznanym mieście i wszystkich, którzy tu mieszkają. Czasami jednak trudno jest być nowym i innym. Czy ktoś otworzy serce dla niego? Pełna ciepła opowieść celebrująca życzliwość i przyjaźń.
Dawno, dawno temu żył sobie nadzwyczaj leniwy wilk, który, żeby się nie przemęczać, nie jadał nic poza ryżem na mleku. Pewnego dnia, patrząc w lustro, zrozumiał, że tak wychudzony w nikim nie wzbudza już lęku Postanowił więc, że zmieni się w naprawdę złego wilka.
„Piersi” to drugi tom serii książek o ludzkim ciele stworzona przez japońskiego autora Gen-ichiro Yagyu. Książka w zabawny i zrozumiały dla najmłodszych dzieci sposób wyjaśnia, jak działają piersi.
Czwarty tytuł edukacyjnej serii „Moje ciało”, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tych tajemniczych otworów.
„Niedźwiedź łowca motyli” to opowieść o bezinteresownej dobroci oraz o potędze przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności. Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi...
Pełna humoru historyjka kąpielowa dla najmłodszych. Susanne Straßer zadbała nie tylko o piękne, ciepłe ilustracje, ale również o atrakcyjne wyrazy dźwiękonaśladowcze i zaskakujące zakończenie historii.
Zabawna opowiastka na dobranoc dla najmłodszych wiercipięt.
Wesoła opowiastka z placu zabaw dla najmłodszych. Zachęca do obserwacji i porównywania wielkości i wagi obiektów przedstawionych na rysunkach.
Z problemów architektury 1 połowy XX wieku.
The current issue of “The Artistic Traditions of Non-Europeans Countries” is devoted to African cultures and it addresses matters which go beyond issues related to visual arts. In this volume the authors rather search for relations between arts and communication in different African settings.
Początki są zawsze najważniejsze… Geneza i działalność Galerii Foksal. Teksty programowe, wystawy, wydarzenia, artyści, 1955-1970
Daj szansę swoi dzieciom! Daj szansę swoim uczniom! Dołącz do rebelii!
Publikacja składa się z dwóch części: „Realizm eschatologiczny rosyjskiego symbolisty Wasilija Kandinskiego”, „Der Blaue Reiter: totemizm i awangarda”.
Sztuka ukraińska XX wieku i polsko-ukraińskie związki artystyczne
Niniejsza książka jest pierwszym szerokim ujęciem interpretacyjnym eksperymentów Hockneya i sytuuje je zarówno w kontekście całej jego twórczości, jak i postaw wybranych współczesnych artystów, którzy także szukali w sztuce dawnej odpowiedzi na nurtujące ich problemy.
Antologia Manifesty polskiej awangardy artystycznej: Formiści – Bunt – Jung Idysz 1917–1922 zawiera teksty o sztuce – manifesty, wypowiedzi programowe w czasopismach i wstępy do katalogów wystaw. Ich autorami są malarze, rzeźbiarze i graficy, reprezentujący nowe tendencje, które w Europie ukształtowały się przed I wojną światową, a rozpowszechniły w Polsce po jej zakończeniu.
Tom VI rocznika nosi tytuł "Polscy i rosyjscy architekci w XIX i XX wieku".
Książka obejmuje siedem esejów analizujących kilkanaście przykładów literatury wizualnej, wśród nich dzieła m.in. Iwony Chmielewskiej, Joanny Concejo, Alberta Moralesa Ajubela, Shauna Tana, Mary Cerri, Esther Nisenthal Krinitz czy Nikolausa Heidelbacha.
O bardzo głodnym misiu to książka-gra, bajka-wybierajka, w której to mały czytelnik decyduje, jak potoczą się losy bohaterów, kto włączy się do akcji i jak się ona zakończy.
The Henryk Siemiradzki. That we do not knowWorld Art Studies 18 (2018)
Kira Banasińska. Autobiografia. Polskie losy na krańcach świata