Brak produktów
Wydawcy
„Piersi” to drugi tom serii książek o ludzkim ciele stworzona przez japońskiego autora Gen-ichiro Yagyu. Książka w zabawny i zrozumiały dla najmłodszych dzieci sposób wyjaśnia, jak działają piersi.
Czwarty tytuł edukacyjnej serii „Moje ciało”, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tych tajemniczych otworów.
„Niedźwiedź łowca motyli” to opowieść o bezinteresownej dobroci oraz o potędze przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności. Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi...
Książka z przekazem i całość snutej opowieści kończy się odkryciem, które będzie bliskie dla małych dzieci. Idealna książka dla dzieci bojących się spać samemu. Opowiada o malutkiej Popielicy, która każdej nocy, po cichutku zakrada się do domów swoich przyjaciół i zajmuje ich miejsca do spania.
Pełna humoru historyjka kąpielowa dla najmłodszych. Susanne Straßer zadbała nie tylko o piękne, ciepłe ilustracje, ale również o atrakcyjne wyrazy dźwiękonaśladowcze i zaskakujące zakończenie historii.
Wesoła opowiastka z placu zabaw dla najmłodszych. Zachęca do obserwacji i porównywania wielkości i wagi obiektów przedstawionych na rysunkach.
The current issue of “The Artistic Traditions of Non-Europeans Countries” is devoted to African cultures and it addresses matters which go beyond issues related to visual arts. In this volume the authors rather search for relations between arts and communication in different African settings.
Początki są zawsze najważniejsze… Geneza i działalność Galerii Foksal. Teksty programowe, wystawy, wydarzenia, artyści, 1955-1970
Daj szansę swoi dzieciom! Daj szansę swoim uczniom! Dołącz do rebelii!
Publikacja składa się z dwóch części: „Realizm eschatologiczny rosyjskiego symbolisty Wasilija Kandinskiego”, „Der Blaue Reiter: totemizm i awangarda”.
Sztuka ukraińska XX wieku i polsko-ukraińskie związki artystyczne
Piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, wdzięczności i bezinteresownej pomocy. Najnowsza książka autorów innych uwielbianych przez dorosłych i dzieci tytułów kolekcji OQO – Siedem łóżek malutkiej Popielicy, Nie trzeba słów, Najlepsza zupa na świecie, Niedźwiedź – łowca motyli.
Niniejsza książka jest pierwszym szerokim ujęciem interpretacyjnym eksperymentów Hockneya i sytuuje je zarówno w kontekście całej jego twórczości, jak i postaw wybranych współczesnych artystów, którzy także szukali w sztuce dawnej odpowiedzi na nurtujące ich problemy.
Antologia Manifesty polskiej awangardy artystycznej: Formiści – Bunt – Jung Idysz 1917–1922 zawiera teksty o sztuce – manifesty, wypowiedzi programowe w czasopismach i wstępy do katalogów wystaw. Ich autorami są malarze, rzeźbiarze i graficy, reprezentujący nowe tendencje, które w Europie ukształtowały się przed I wojną światową, a rozpowszechniły w Polsce po jej zakończeniu.
Tom VI rocznika nosi tytuł "Polscy i rosyjscy architekci w XIX i XX wieku".
Ciepła i przejmująca opowieść o potrzebie bezpieczeństwa i otaczania opieką słabszych. Idealna dla małych czytelników i czytelniczek, którzy nie chcą zrezygnować ze spania w nie swoich łóżkach.
Książka obejmuje siedem esejów analizujących kilkanaście przykładów literatury wizualnej, wśród nich dzieła m.in. Iwony Chmielewskiej, Joanny Concejo, Alberta Moralesa Ajubela, Shauna Tana, Mary Cerri, Esther Nisenthal Krinitz czy Nikolausa Heidelbacha.
O bardzo głodnym misiu to książka-gra, bajka-wybierajka, w której to mały czytelnik decyduje, jak potoczą się losy bohaterów, kto włączy się do akcji i jak się ona zakończy.
The Henryk Siemiradzki. That we do not knowWorld Art Studies 18 (2018)
Kira Banasińska. Autobiografia. Polskie losy na krańcach świata
Książka Mitsumasy Anno stanowi pierwszą pomoc do nauki liczenia. Dzięki Liczymy razem dziecko poznaje świat matematyki w naturalny, spontaniczny sposób, dodając, dzieląc i porównując elementy na ilustracjach. Trudno wyobrazić sobie lepszą formę nauki niż tę, która jednocześnie bawi i pobudza wyobraźnię.
Czy filozofia wyszła z jaskini? To pytanie nasuwa się w kontekście lektury tzw. metafory jaskini Platona.
Kolejny po Morzu dowcipny zadaniariusz (zadania + abcedariusz) autorów Ricarda Henriquesa i André Letrii.
Co znajduje się w obrazkach Henryka Siemiradzkiego?
Zwariowana, bajecznie śmieszna książka Marty Altés, która pokazuje, że sztuka jest wszędzie!
SZTUKA POLSKA NA ZIEMIACH ZACHODNICH I PÓŁNOCNYCH W LATACH 1945—1981
Prof. zw. dr hab. Teresa Grzybkowska, historyk sztuki, zajmuje się malarstwem polskim i europejskim XVI–XXI wieku, dawną sztuką gdańską i malarstwem Jacka Malczewskiego, początkami muzealnictwa, historią ogrodów, związkami malarstwa z muzyką. Autorka 12 książek oraz rozpraw, artykułów i recenzji m.in. współczesnych wystaw artystycznych.
Tom 6 „Studiów z Architektury Nowoczesnej” opatrzony został podtytułem Architektura polska – między Wschodem a Zachodem, co odzwierciedla zakres tematyczny czternastu artykułów. Tom rozpoczynają opracowania poświęcone budynkom znajdującym się na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej, a obecnie na terenie Ukrainy i ich twórcom.