Brak produktów
Wydawcy
Danielowi Wisserowi udała się rzadka sztuka: w atrakcyjny sposób potrafił połączyć poważne tematy z lekką, dowcipną narracją, która nie tylko wciąga czytelnika w lekturę, ale i skłania go do zadumy.
Przełożyli uczestnicy warsztatów translatorskich prowadzonych przez Sławę Lisiecką w Austriackim Forum Kultury w Warszawie
Błyskotliwa? Tak. Dowcipna? Oczywiście. Do tego boleśnie prawdziwa. Krótko mówiąc: kawał dobrej prozy! (Jarosław Kamiński, autor powieści Tylko Lola)
Jest to studium psychiki, powieść niezwykle powściągliwa, zarazem jednak napisana z dużą empatią.
Terapia Gestalt zakłada, że zachowaniem człowieka zarządza proces homeostazy. Człowiek reaguje sumą utrwalonych reakcji i, aby być akceptowanym przez otoczenie, w rezultacie oddziela się od autentycznych odczuć i blokuje swój potencjał.
"W czasie gdy Preising spał, upadła Anglia", tak lakonicznie Jonas Lüscher odnotowuje w swojej noweli pewne niewiarygodne wydarzenie.
Życie Klausa Pringsheima jun., domniemanego bratanka Katii Mann, żony Thomasa Manna, jest niczym pasmo niekończących się niespodzianek, dziwnych i fascynujących zarazem.
Tłumaczenie to specyficzne połączenie rzemiosła i sztuki. Artysta nie musi wiedzieć nic, rzemieślnik-wszystko.
Tetament Utopka to ostatnia część niezwykłej w polskiej literaturze współczesnej trylogii Leszka Libery (Utopek, Buks Molenda), ukazującej oczami quasi-baśniowego osobnika absurdy ludzkiej rzeczywistości.
Zbiór "Maszyna do pisania", rozszerzony o felietony "Widziane ze Wschodniej" gromadzi nie tylko prawie wszystkie wiersze Zdzisława Jaskuły (po 1984 powstało jeszcze co najmniej kilkanaście utworów), ale również sporą część jego publicystyki.
Takiego Bernharda się nie spodziewaliście!
Opowiadania zawarte w tym tomie są niezwykle żywe, ironiczne, skrzące się dowcipem, wyczulone na konkret. I – choć niby wyabstrahowane z konkretnej rzeczywistości – mówią bardzo wiele i bardzo krytycznie o naszym wspólnym tu i teraz.
Buks Molenda to druga część trylogii o utopku noszącym tytułowe imię i nazwisko.
Już dawno nie ukazała się taka książka jak ta, tekst tak gniewny, tak słowotwórczo gorzki i absurdalnie jasny, tak wyrafinowanie jędrny i oryginalny poprzez nasycenie tradycją, tak przekorny i zarazem tak mądrze skomponowany.
W zebranych tu utworach Merz wydaje się chłodnym obserwatorem, a jednak pełen jest empatii dla bohaterów, dla ludzkiej siły i słabości. Pochyla się nad codziennością, nad życiem małych społeczności, zachwyca pozostającą na wyciągnięcie ręki przyrodą, która potrafi też pokazać swą nieujarzmioną moc. Zaskakuje, rozbawia, przyprawia o melancholię. Zwyczajnie nie pozostawia nikogo obojętnym.
Bestsellerowa powieść Uwe Timma, przełożona na ponad dwadzieścia języków.
„Szkoła klasztorna” to olśniewający literacki debiut (1968) Barbary Frischmuth.
Listy powietrzne do szczudlarki“ to 86 poetyckich miniatur, literackich listów pełnych zmysłowości i czułości. To historia związku dwóch kobiet, widziana oczyma jednej z nich. Odważne wyznanie miłości.
Książka zawiera 2 mini powieści autorstwa Thomasa Bernharda (w przekładzie Sławy Lisieckiej), austriackiego poety, dramaturga i prozaika, którego twórczość jest uznawana, za największe osiągnięcie literatury niemieckojęzycznej drugiej połowy XX wieku.
"Wspaniała książka. Przezabawna, a jednocześnie przeraźliwie niepokojąca. Tenenbom to pisarz szalony, bystry, sarkastyczny, ujmujący, mocny, oskarżycielski, krytyczny do bólu, świetny!"National Review
Książka Rakusy to o wiele więcej niż czuły autoportret poetki. Linie jej życia przecinają miejsca historycznych pęknięć. Dlatego jest to przede wszystkim lekcja na temat XX wieku. Martina Meister
Pełna humoru, ale napisana też z czułością i zrozumieniem powieść o jednej z największych gwiazd kina niemego...
"Dziś w dziewięćdziesiątą rocznice" to ostatni, niedokończony projekt prozatorski Uwe Johnsona (1934-1984), jednego z największych pisarzy niemieckich XX wieku. Autor wraca tu do dziejów rodziny Cresspahlów, znanej także polskim czytelnikom z powieści "Domniemania w sprawie Jakuba". Tym razem próbuje opisać i zrozumieć życie swojego ojca...