Brak produktów
Wydawcy
Operacja praska. Działania 31 i 52 Armii w Sudetach Zachodnich
Książka Festung Glogau 1945. Ku niemieckim liniom to kolejna pozycja Wydawnictwa Archiwum - System, która ukazała się w serii "Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie".
Książka Zarys dziejów piwowarstwa w Kotlinie Jeleniogórskiej przedstawia dzieje piwa, browarów i piwowarów w Jeleniej Górze i okolicach od średniowiecza po lata 70. XXw.
Jelenia Góra – Lwówek Śląski – Bolesławiec 1945
„Fortyfikacje Festung Breslau” dotąd kojarzyła się głównie z legendą krwawego oblężenia z końca II wojny światowej. W potocznym rozumieniu pojęcie to jest bardziej związane z dramatem mieszkańców, niż z fizycznie obecnymi do dziś architektonicznymi śladami fortecznej przeszłości miasta.
Książka z serii "Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie"
Książka z serii "Śląsko-łużyckie bitwy i kampanie"
Autorzy opisują przebieg jednej z najciekawszych, tajnych operacji do jakiej doszło w czasie II wojny światowej na śląsku
Książka ukazująca grupę jeleniogórskich licealistów, która założyła tajną organizację.
Ziemia kamiennogórska w czasie drugiej wojny światowej
Dzieje Kamiennej Góry w burzliwym okresie osiemnastowiecznych wojen śląskich, ze szczególnym uwzględnieniem stoczonej tu 13 czerwca 1760 roku bitw, określanej przez pruska propagandę, „pruskimi Termopilami”.
Druga z serii książek przedstawiająca bitwy, potyczki, oblężenia oraz postacie związane z wydarzeniami militarnymi na Śląsku.
Las porastający wzgórze nad Kamienną Górą nie jest miejscem szczególnie często uczęszczanym - ani przez turystów, ani przez okolicznych mieszkańców. Od czasu do czasu ktoś się tu jednak pojawia. Porośnięte mchem zagajniki Antonówki odwiedzają zwykli ciekawscy, ale nie tylko...
Lwówek Śląski – Złotoryja – Marciszów; Jelenia Góra – Wleń – Lwówek Śląski
W tym tomie czytelnik zapozna się miedzy innymi z działaniami estońskiej dywizji SS na Opolszczyźnie oraz w okolicach Jeleniej Góry, pozna kulisy niezwykłego rajdu na fabrykę chemiczna w Brzegu dolnym oraz działań militarnych w rejonie Ostrzycy. Jeden z rozdziałów odpowie na pytanie, czy druga wojna światowa rozpoczęła się na Śląsku.
W oddawanej w ręce czytelnika pracy zostały opisane zmagania radzieckiej 38 Armii i 1 Gwardyjskiej Armii z częścią sił 1 Armii Pancernej Wehrmachtu na południowym Śląsku i północnych Morawach w ostatnich dniach marca i kwietniu 1945 roku w ramach ofensywy zwanej Operacją Ostrawsko-Morawską.
Legnica 1945 to publikacja ukazująca upadek pewnego mitu i koniec nadziei niemieckich mieszkańców Dolnego Śląska, i tym samym Legnicy, na powstrzymanie sowieckiej nawały na linii Odry. Autorzy, specjalizujący się w militarnych dziejach tej części Polski prezentują praktycznie nieznane lub mało znane fakty oraz wydarzenia ze stycznia i lutego 1945 roku, do jakich doszło w rejonie...
Jedną z wielu tajemnic PRL-u było zaangażowanie Polski w sowiecki program atomowy. Wyrażał się on w dostarczaniu do Związku Sowieckiego „złota ery atomowej”, czyli rudy uranu.
„Kierunek Festung Breslau”, to szczegółowa relacja opisująca szlak bojowy 6 Armii gen. Władymira Głuzdowskiego i wspierającego ją 7 Korpusu Zmechanizowanego Gwardii od przyczółku malczyckiego do bram Wrocławia. Autorzy, Robert Primke i Maciej Szczerepa, dzień po dniu, a czasami nawet godzina po godzinie, ukazują przebieg walk w rejonie Malczyc, Środy Śląskiej, Kostomłotów, Kątów Wrocławskich...
W osłonie trzeciej pancernej to książka opisująca udział radzieckiego i niemieckiego lotnictwa w walkach podczas Operacji Dolnośląskiej i Bitwy Lubańskiej w okresie od 8 lutego do 8 marca 1945 r. Zakres publikacji dotyczy obszaru działania głównego ugrupowania uderzeniowego 1 Frontu Ukraińskiego – 3 Armii Pancernej Gwardii i 52 Armii, od forsowania Odry z przyczółka ścinawskiego...