Brak produktów
FNCE
Między geopolityką a konstruktywizmem
Środowisko kaukazologów od dawna oczekuje na monografię, która w sposób komplementarny wyjaśniałaby stan obecny i potencjalne scenariusze rozwoju sektora energetycznego w niestabilnym politycznie regionie Kaukazu Południowego.
Największą zaletą monografii jest to, iż oddaje specyfikę stosunków polsko-szwajcarskich przez pryzmat wyjątkowości Szwajcarii w różnych kontekstach stosunków międzynarodowych.
Z okazji rocznicy stulecia powstań śląskich Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach oddaje do rąk czytelników pierwszy tom „Słownika Powstań Śląskich”, poświęcony wydarzeniom w1919 roku.
Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla wszystkich osób zarządzających uczelniami (nie tylko publicznymi) w Polsce – rektorów, dziekanów, kanclerzy, jak również osób pracujących w działach odpowiedzialnych za komunikację w uczelniach wyższych. Powinna być na każdej półce w gabinetach osób odpowiedzialnych za komunikację wewnętrzną uczelni i zużywać się w szybkim tempie.
Monografia stanowi wyjątkowe, wielowymiarowe studium socjologiczne Policji w Polsce uwzględniające subiektywną perspektywę funkcjonariuszy oraz trajektorie ich karier zawodowych.
Z okazji rocznicy stulecia powstań śląskich Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach oddaje do rąk czytelników drugi tom „Słownika Powstań Śląskich, poświęcony tym razem wydarzeniom 1920 roku.
…..Prezentowana książka zawiera w pierwszej części krytyczną analizę (hermeneutyczno-fenomenologiczną) aplikacji nauk o zarządzaniu do praktyki życia politycznego, gospodarczego i społecznego, a w drugiej – personalistyczną wizję organizowania w różnych sferach aktywności człowieka. Przyjęta przeze mnie metoda badawcza jest właściwa dla humanistycznego nurtu zarządzania.
Monografia zawiera aktualne i interesujące pod względem poznawczym zagadnienia, dotyczące zjawisk i procesów zachodzących we współczesnej gospodarce i społeczeństwie.
Książką „Kultura granicy – społeczne światy przejścia granicznego” jest wyjątkową pozycją na rynku wydawniczym z obszaru nauk społecznych. Jest znakomicie umocowana teoretycznie i empirycznie, zawiera również oryginalny program metodologiczny inspirowany teorią ugruntowaną.
Ta publikacja będzie dobrze służyć tym wszystkim którzy szukają pogłębionej wiedzy o problematyce bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego oraz o zagrożeniach i ambicjach geopolitycznych Federacji Rosyjskiej w przestrzeni międzynarodowej.
Przedłożona do recenzji monografia zawiera łącznie 173 strony. Jej treści zebrane zostały w 13 punktach merytorycznych, właściwie wyodrębnionych w stosunku do zaproponowanego tematu. Dostrzec można przemyślany, logiczny główny wątek rozważań, przeplatający się przez cały układ strukturalny pracy.
Książka oddana do rąk Czytelników stanowi efekt wieloplanszowych rozważań nad najważniejszymi - zarówno z perspektywy Polski, jak i innych państw Europy Środkowej i Wschodniej - wyzwaniami, przed którymi stoją współczesna Europa i Unia Europejska.
Monografia stanowi wyjątkowe, wielowymiarowe studium socjologiczne Policji w Polsce uwzględniające subiektywną perspektywę funkcjonariuszy oraz trajektorie ich karier zawodowych.
Książkę pod redakcją I. Kijewskiego należy traktować jako niezwykły zbiór rozmów (i wspomnień) ze świadkami najnowszej historii Polski. Są to bowiem swoiste spotkania z uczestnikami najbardziej kluczowych zdarzeń związanych z kształtowaniem się zrębów III RP, budową systemu politycznego po przełomie 1989 roku, przystąpieniem Polski do struktur NATO i UE.
Niniejsze opracowanie ukazuje różne modele przywództwa w organizacji, a które mogą zostać wdrożone lub stanowić inspirację dla wprowadzenia modyfikacji już funkcjonujących zasad zarządzania.
Monografia stanowi aktualne, interesujące i oryginalne studium wiedzy w zakresie modeli biznesowych przedsiębiorstw działających w obszarze energetyki wiatrowej. Podjęta tematyka jest bardzo istotna w kontekście problematyki ochrony środowiska i poprawy konkurencyjności sektora energetycznego.
Recenzowana książka wpisuje się w sferę badań regionalnych historii Polski. Świadomość historyczna, która kształtowała mentalność i tożsamość minionych pokoleń, została zastąpiona „kultem współczesności”.
Młodzież jest specyficzną grupą społeczną, którą wyznacza kryterium wieku. Zagadnienia dotyczące młodzieży – tak w układzie ogólnopolskim, jak i regionalnym – są istotne poznawczo choćby ze względu na jej znaczący wpływ na otaczającą rzeczywistość czy zmieniające się wraz z upływem lat życia w warunkach demokracji postawy.
Książka stanowi kompendium wiedzy dotyczącej rozwoju elektromobilności w kraju. Interdyscyplinarne spojrzenia na problem elektromobilności to bardzo cenna zaleta pozycji. Opracowanie to wypełnia doskonale lukę w literaturze polskojęzycznej dotyczącej rozwoju elektromobilności.
The growing importance of the third sector is connected, among others, with a change in the scope of its operation, including the performance of public tasks or the increase of its market activity.
Praca podejmuje trudny i bardzo rozległy problem badaczy wymagający długich studiów interdyscyplinarnych oraz dużej dojrzałości naukowej.
Konferencje Monachijskie, postrzegane początkowo jako kameralne spotkania ekspertów zajmujących się polityką bezpieczeństwa, rodzaj familijnego spotkania państw NATO, stały się wydarzeniem porównywanym do wielkich konferencji międzynarodowych w Nowym Jorku, Wiedniu, Genewie, Helsinkach czy Davos.
Budowa cywilizacji ekologicznej stała się współcześnie podstawą ideologiczną wyznaczającą ramy krajowej polityki środowiskowej w Chinach. Lansowana od początku nowego milenium nie miała spójnego charakteru i była ukierunkowana wyłącznie na chińskie społeczeństwo. W momencie dojścia do władzy Xi Jinpinga w 2012 r. sytuacja diametralnie się zmieniła.
Wyobrażenia geopolityczne w polskiej muzyce popularnej po 1989 roku.
Recenzowana książka stanowi wartościowe ujęcie problemów dotyczących ochrony infrastruktury krytycznej państwa ze względu na konieczność zapobiegania zagrożeniom cybernetycznym bezpieczeństwa i stawiania czoła związanym z nim wyzwaniom.