Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Prawno-administracyjne uwarunkowania bezpieczeństwa wewnętrznego motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Prawno-administracyjne uwarunkowania bezpieczeństwa wewnętrznego

FAŁOWSKI JANUSZ, KULISZ MAREK ZBIGNIEW redakcja naukowa

978-83-67786-57-7

Nowy

FNCE

20 egz.

43,89 zł

64,55 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor FAŁOWSKI JANUSZ, KULISZ MAREK ZBIGNIEW redakcja naukowa
Rok wydania 2023
Ilość stron 360
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 165 x 235 x 20 mm
Oprawa miękka
Wydawca FNCE

Proces zapewniania bezpieczeństwa państwa jest złożonym zjawiskiem. Po pierwsze, samo wyjaśnienie zjawiska bezpieczeństwa nie jest łatwe. Wynika to z faktu, że wraz ze zmianą środowiska bezpieczeństwa ewoluują determinanty wyznaczające priorytety władzy, adekwatnie do nowych wyzwań tegoż środowiska. Po drugie, nie ma jednego podmiotu zaangażowanego w proces zapewniania bezpieczeństwa. Wprost przeciwnie tych podmiotów jest wiele, a samo bezpieczeństwo jest zależne od jakości realizowanej współpracy tych podmiotów.


Fragment wstępu
Warto zauważyć, że monografia pod redakcją Janusza Fałowskiego i Marka Zbigniewa Kulisza, będąc niewątpliwie pozycją naukową, ma również walor publicystyczny, co w tym przypadku należy uznać za jej szczególną zaletę. Książkę tę z przekonaniem można polecić nie tylko znawcom przedmiotu, studentom i dyplomantom  z zakresu prawa i administracji czy nauk o bezpieczeństwie, ale wszystkim osobom zainteresowanym tą problematyką. Na zdecydowanie wysoką ocenę zasługuje zarówno dobór wykorzystanego w monografii materiału badawczego, jak i zastosowane techniki i narzędzia metodologiczne. Umożliwiają one bowiem prezentację wysokiego stopnia złożoności samego pojęcia bezpieczeństwa w odniesieniu do zróżnicowanych warunków przyczynowo-skutkowych.
Z recenzji dra hab. inż. Piotra Kwiatkiewicza, prof. UAM

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Prawno-administracyjne uwarunkowania bezpieczeństwa wewnętrznego

Prawno-administracyjne uwarunkowania bezpieczeństwa wewnętrznego

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii