Brak produktów
Wydawcy
Seria: Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej, zeszyt nr 217
Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej
Główny temat książki Jacka Emila Szczepańskiego to geneza i rozwój punktów organizacyjnych POW położonych w sąsiedztwie Warszawy, tj. we wsiach w Jabłonna, Chotomów, Krubin i Wieliszew, w okresie 1917–1918.
Seria: Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej
Seria: Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej
Biografia jednego z najwybitniejszych w Polsce pilotów balonowych.
Armia Andersa w obiektywie i zbiorach płk. Leona Wacława Koca
Generał Kazimierz Orlik-Łukoski urodził się 13 września 1890 r. we wsi Sokół, w powiecie garwolińskim. Przed I wojną światową związał się z polskim ruchem niepodległościowym i działał w Polskich Drużynach Strzeleckich.
Publikacja przedstawia genezę powstania „ŻEGOTY”, a przede wszystkim konkretną różnorodną działalność podejmowaną dla ratowania Żydów.
Kolejny, bogato ilustrowany przewodnik w serii Spacerem po…, tym razem poznajemy najciekawsze miejsca w Warszawie. Autorka nie ogranicza się jedynie do najbardziej znanych miejsc, lecz opisuje praktycznie wszystkie dzielnice miasta. Zwiedzanie z naszym spacerownikiem ułatwiają zamieszczone w książce mapy z numeracją opisywanych obiektów.
Autor książki przedstawił w zarysie dzieje społeczności żydowskiej w podwarszawskim Legionowie, od chwili powstania miejscowości w 1877 r. aż do czasów okupacji hitlerowskiej.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po zabytkach Torunia i jego najbliższych okolic. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na czterech planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony oraz indeks osób.
Relacje między psem a człowiekiem ukazane w nietypowy sposób – oczami naszego czworonoga. Jakimi zasadami kieruje się pies i jak z nim postępujemy aby obie strony były zadowolone, to tylko niektóre zagadnienia jakie poznamy z książki. Autorka swoją opowieść o Najpiękniejszej Kropce oparła na własnych doświadczeniach i prawdziwej historii.
Monografia myszy. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni, takie jak np..: wybór, oswajanie, żywienie, rozróżnianie płci, rozród i typowe dla tego gatunku choroby.
Monografia chomika Roborowskiego. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni. Do wyróżniających cech tego gatunku jest możliowść życia osobników w większych grupach oraz ich mała wielkość i wyjątkowa ruchliwość.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach i innych interesujących miejscach Olsztyna. Zwracamy uwagę na tablicę astronomiczną Mikołaja Kopernika, wykonaną przez astronoma, a znajdującą się na zamku kapituły warmińskiej. Inną atrakcją zasługującą na uwagę jest Las Miejski o powierzchni 1415,87 ha - jedyny w Europie tak duży kompleks leśny...
Monografia poświęcona myszoskoczkom. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Zakopanego. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na archiwalnych fotografiach, udostępnionych przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Wrocławia. Przy ilustrowaniu publikacji wydawnictwo współpracowało z wieloma wrocławskimi muzeami.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Łodzi. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na dwóch planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie.
Pierwsze angielskojęzyczne wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Krakowa. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych fotografiach.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po zabytkach Bydgoszczy. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych pocztówkach.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po zabytkach Opolu. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych pocztówkach. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na trzech planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony, indeksy osób.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Lublina. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych fotografiach pocztówkach. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na czterech planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony, indeksy osób.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po zabytkach Zamościa. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych pocztówkach. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na dwóch planach Zamościa, ułatwiających zwiedzanie miasta. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Krakowa. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych fotografiach.
W książce zastały zawarte m. in. następujące informacje: historia udomowienia i miniaturyzacji, słynne króliki, rasy (rodzaje włosa i umaszczenia), warunki utrzymania, żywienie i pojenie, pielęgnacja, wyjazdy z królikiem, rozród, zdrowie.
W książce omówione zostały następujące zagadnienia:Systematykapodgatunki chomików dżungarskichpochodzenie i warunki życiakupowanie chomika dżungarskiegożywienie chomików dżungarskichrozmnażanieżycie w stadziechoroby chomików
Książka poświęcona jest najpopularniejszej w Polsce i na świecie rasie psów - owczarkom niemieckim.
Książka Tomasza Łaszkiewicza, harcerza Szarych Szeregów i żołnierza Armii Krajowej ma charakter wspomnieniowy.
Zofia Mrzewińska to prawdziwy autorytet dla wielu miłośników psów.