Brak produktów
W książce m.in.: historia florystyki, akcesoria, elementy botaniki, techniki florystyczne, elementy kompozycji, teoria barw, najpopularniejsze rośliny stosowane we florystyce, przykłady pytań egzaminacyjnych. Całość uzupełnia materiał ilustracyjny.
Książka w omawia prozdrowotne właściwości probiotyków i żywności probiotycznej.
Seria: Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej, zeszyt nr 217
Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej
Główny temat książki Jacka Emila Szczepańskiego to geneza i rozwój punktów organizacyjnych POW położonych w sąsiedztwie Warszawy, tj. we wsiach w Jabłonna, Chotomów, Krubin i Wieliszew, w okresie 1917–1918.
Seria: Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej
Seria: Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej
Biografia jednego z najwybitniejszych w Polsce pilotów balonowych.
Armia Andersa w obiektywie i zbiorach płk. Leona Wacława Koca
Generał Kazimierz Orlik-Łukoski urodził się 13 września 1890 r. we wsi Sokół, w powiecie garwolińskim. Przed I wojną światową związał się z polskim ruchem niepodległościowym i działał w Polskich Drużynach Strzeleckich.
Publikacja przedstawia genezę powstania „ŻEGOTY”, a przede wszystkim konkretną różnorodną działalność podejmowaną dla ratowania Żydów.
Kolejny, bogato ilustrowany przewodnik w serii Spacerem po…, tym razem poznajemy najciekawsze miejsca w Warszawie. Autorka nie ogranicza się jedynie do najbardziej znanych miejsc, lecz opisuje praktycznie wszystkie dzielnice miasta. Zwiedzanie z naszym spacerownikiem ułatwiają zamieszczone w książce mapy z numeracją opisywanych obiektów.
Autor książki przedstawił w zarysie dzieje społeczności żydowskiej w podwarszawskim Legionowie, od chwili powstania miejscowości w 1877 r. aż do czasów okupacji hitlerowskiej.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po zabytkach Torunia i jego najbliższych okolic. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na czterech planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony oraz indeks osób.
Monografia myszy. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni, takie jak np..: wybór, oswajanie, żywienie, rozróżnianie płci, rozród i typowe dla tego gatunku choroby.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach i innych interesujących miejscach Olsztyna. Zwracamy uwagę na tablicę astronomiczną Mikołaja Kopernika, wykonaną przez astronoma, a znajdującą się na zamku kapituły warmińskiej. Inną atrakcją zasługującą na uwagę jest Las Miejski o powierzchni 1415,87 ha - jedyny w Europie tak duży kompleks leśny...
Monografia poświęcona myszoskoczkom. W książce omówione zostały liczne zagadnienia związane z domową hodowlą tych sympatycznych gryzoni.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Zakopanego. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na archiwalnych fotografiach, udostępnionych przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Wrocławia. Przy ilustrowaniu publikacji wydawnictwo współpracowało z wieloma wrocławskimi muzeami.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Łodzi. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na dwóch planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie.