Brak produktów
Wydawcy
Wydanie rozszerzone o materiały filmowe.
Powstanie podręcznika, który zbiera różne punkty widzenia w leczeniu nadciśnienia, jest niewątpliwie cenne i przydatne dla lekarzy rodzinnych, zwłaszcza w czasie, gdy do POZ wkracza możliwość realizacji opieki koordynowanej w nadciśnieniu tętniczym.
Dekalog leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc to książka na wskroś praktyczna. Omawia zagadnienia dotyczące przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) nie z pozycji teorii – sięga do dogłębnego doświadczenia codziennej praktyki lekarskiej.
76 pytań opiekunów i odpowiedzi ekspertów
W niniejszej książce eksperci rozprawiają się także z mitami, które krążą m.in. w mediach, nabierają na sile, aż w końcu urastają do rangi legendy.
Książka jest cenną i bardzo praktyczną pozycją kształceniową dla lekarzy rodzinnych, lekarzy POZ i innych osób zainteresowanych bólami głowy.
Opracowanie jest nowoczesne, a jednocześnie przystępne, spełnia zatem świetnie kryteria dla praktycznego poradnika, przewodnika terapeutycznego. Wydanie trzecie
Oddaję w Państwa ręce praktyczne kompendium wiedzy na temat leczenia przewlekłej białaczki szpikowej – choroby dobrze poznanej, której leczenie – choć w większości przypadków bardzo skuteczne – bywa skomplikowane.
Medycyna głęboka zabiera nas w fascynującą podróż, podczas której dowiemy się, jak uczenie maszynowe zmienia badania medyczne i jak wpłynie na opiekę zdrowotną w przyszłości. Autor przypomina, że gdy tworzone przez nas maszyny stają się coraz mądrzejsze i niebawem przejmą od nas większą liczbę zadań, my musimy jeszcze bardziej rozwijać w sobie człowieczeństwo i humanitarność, aby to zrównoważyć.
Kluczowe informacje na temat patomechanizmów rozwoju różnych jego typów. Ta wiedza pozwoli lepiej zrozumieć naturę obrzęków, a także skutecznie poprowadzić diagnostykę różnicową i wdrożyć odpowiednią terapię.
Autorki przedstawiają w książce 10 najważniejszych kroków, które są istotne w rozpoznaniu i leczeniu bólu neuropatycznego. Informacje zostały przedstawione w tabelaryczny sposób, tak, aby łatwiej można było znaleźć najważniejsze zagadnienia dotyczące rozpoznania, postępowania i leczenia
Szanowni Sympatycy EKG! Drodzy Czytelnicy! Od wielu lat przy różnych okazjach powtarzam opinię, że EKG to tak naprawdę badanie obrazowe. Nie wszyscy eksperci się ze mną zgadzają, ja jednak zdania nie zmieniam.
Szanowni Sympatycy EKG! Drodzy Czytelnicy! W pierwotnym założeniu Pułapki EKG miały być jedną książką, w której wskażę Wam, w jakich momentach oceny krzywej elektrokardiograficznej najłatwiej popełnić błąd – niosący negatywne konsekwencje dla opisującego, ale przede wszystkim dla pacjenta.
Choroba Parkinsona jest drugim co do częstości występowania schorzeniem neurodegeneracyjnym. Początek jej przypada między 50. a 60. rokiem życia, czyli w okresie, kiedy ludzie są jeszcze bardzo aktywni – zawodowo, rodzinnie, sportowo itd.
"Większości rzeczy, które wiem na temat depresji, dowiedziałem się od swoich pacjentów. Staram się ich uważnie słuchać. Za wszystko, co mi przekazali, jestem im bardzo wdzięczny. Podziwiam ich odwagę i szanuję ich cierpliwość. Nie zawsze mam okazje, żeby o tym powiedzieć, dlatego chciałbym to zrobić teraz. Dziękuje Wam."
Zmiany skórne w chorobach narządów wewnętrznych
Zdrowie to dla wielu Polaków bardzo istotna wartość. W przeprowadzonym przez CBOS w 2016 roku ogólnopolskim badaniu dotyczącym zdrowia i leczenia w Polsce niemal 3/5 respondentów wskazało zachowanie dobrego zdrowia jako jedną z kluczowych wartości. Jedyną wyżej cenioną wskazywaną w tym badaniu wartością było szczęście rodzinne.
Zespół takotsubo (TTS) to jedno z najbardziej tajemniczych i ekscytujących schorzeń kardiologicznych.
NIE MA DOBRYCH I ZDROWYCH ZNAKÓW ZODIAKU. WSZYSTKIE SĄ ZŁE I CHOROWITE.
Co roku w okresie jesienno-zimowym powraca temat smogu, który jest problemem zarówno dużych, jak i małych miast. Czy to przejściowa moda związana z ekologią, czy realne zagrożenie spowodowane obecnością szkodliwych substancji w powietrzu? I wreszcie – czy możemy coś zrobić, by się ochronić przed smogiem?
Niniejszą publikację adresujemy do lekarzy praktyków podstawowej opieki zdrowotnej, ale mamy nadzieję, że także koledzy innych specjalności znajdą w niej coś dla siebie.
Pierwsza polska monografia poświęcona nieklasycznym czynnikom ryzyka sercowo-naczyniowego, która trafiła w moje ręce, cieszy mnie tym bardziej, że jej Redaktorami są wybitni hipertensjolodzy, a wśród Autorów oprócz hipertensjologów znaleźli się także znani ginekolodzy, periodontolodzy, onkolodzy, kardiolodzy, ortopedzi, interniści…
Dawno nie byłam świadkiem tak intymnej rozmowy. Gdyby tak wyglądały rozmowy rodziców z dziećmi na TE tematy, polska rzeczywistość byłaby zupełnie inna...