Brak produktów
Wydawcy
Wieloperspektywiczne ujęcie sztuki polskiej zaraz po wojnie
Wojciech Sikora - doktor filozofii; doktoryzował się w Instytucie Filozofii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Publikował m.in. w czasopiśmie „Hybris” oraz „Humanistyka i Przyrodoznawstwo”. Centralnym punktem jego zainteresowań badawczych są gry wideo wraz z szeroką gamą związanych z nimi zjawisk.
Tomasz Żaglewski - doktor, kulturoznawca, pracownik Instytutu Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Natura, wiedza i polityka na polskim Polesiu do 1945 roku
Michał Chudoliński (ur. 1988) – krytyk komiksowy i filmowy.
Zmierzch i świt świeckiej religii w Dolinie Krzemowej
Podręcznik do nauki języka polskiego
23. tom z serii Pism wybranych Stanisława Cata-Mackiewicza pod redakcją Jana Sadkiewicza
Siódmy tom serii Historia i Polityka pod redakcją Jana Sadkiewicza
Społeczno-ekonomiczne krajobrazy Syberii
"Immanentny związek estetyki z egzystencją leży u podstaw twórczości Milana Kundery. Teza o istnieniu „światopoglądu formy”, jak można ów związek nazwać, zakłada, iż wybór gatunku bądź rodzaju literackiego nie jest filozoficznie obojętny, gdyż składa się nań przyjęcie zestawu tez o charakterze światopoglądowym..."
Chciałbym pokazać jedną rodzinę, ulegającą wpływom zmienności czasu. Pokażę ją od czasów pogaństwa, kultu świętych drzew i świętych wężów, później na tle europejskiego średniowiecza, rycerskiego i mistycznego...
Spotykamy się w Polsce. Introduction to Polish A1 + CD
„ABC metodyki nauczania języka polskiego jako obcego Anny Seretny i Ewy Lipińskiej to pierwszy podręcznik do metodyki nauczania polszczyzny jako języka obcego, uwzględniający zarówno nauczanie części systemu języka, jak też nauczanie sprawności”(Z recenzji prof. W.T. Miodunki)
Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego
"Opinia publiczna to coś zarazem więcej i mniej niż ta opinia, która rządzi światem, i niż te idee ogólne, które niekiedy porywają lub zaślepiają ludzi. Ona może niczym nie rządzić, chociaż rządzący nieustannie się do niej odwołują. Od opinii bez przymiotnika tym się różni, że jest do pewnego stopnia "robiona", organizowana. Kładę nacisk na to, że tylko do pewnego stopnia."(Fragment)
Liberalne marzenia a rzeczywistość międzynarodowa