Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. | Zamknij |
Wydawcy
Prezentujemy Państwu książkę w której prof. Jerzy Szaflik, w wyjątkowo osobistej rozmowie z Arturem Howzanem, opowiada o rodzinnej historii Szaflików i szarej młodości lat 40-tych i 50-tych, o edukacji rozpoczętej w szkole Braci Szkolnych „Lasalian” i w częstochowskim „Traugutcie”, o imperatywie społecznego działania i sercu po „lewej stronie”, o tym jak rodziła się miłość do mikrochirurgii.
Prezentujemy Państwu książkę w której prof. Jerzy Szaflik, w wyjątkowo osobistej rozmowie z Arturem Howzanem, opowiada o rodzinnej historii Szaflików i szarej młodości lat 40-tych i 50-tych, o edukacji rozpoczętej w szkole Braci Szkolnych „Lasalian” i w częstochowskim „Traugutcie”, o imperatywie społecznego działania i sercu po „lewej stronie”, o tym jak rodziła się miłość do mikrochirurgii ...
Wrażliwa i wzruszająca opowieść o wielkiej miłości, której nieustannie przeszkadza los i historie wydarzenia!
„Duda i wielka przygoda” to niezwykle zabawne i ciepłe opowiadania. Lektura międzypokoleniowa pełna humoru rozbawiającego zarówno dzieci, jak i rodziców. Połączenie urokliwych opowieści i nastrojowych, niebanalnych ilustracji Joanny Grochockiej.
„Kres moich kresów” to czwarta ostatnia książka cyklu opisującego sytuację na polskich ziemiach wschodnich w okresie II Wojny Światowej. Dramatyczne wydarzenia konfliktu ukraińsko-polskiego nazywane zostały „rzezią wołyńską”.
„Sto kijów w mrowisko” to zbiór kąśliwych felietonów, opowiadań, bajek i innych form literackich Jacka Wąsowicza, komentującego polskie tradycje, zwyczaje, politykę, religijność, kulturę masową i kuchnię. Autor patrzy na te ważne dla Polaków sprawy z perspektywy Anglii, z dystansu tysiąca mil i dlatego widzi je ostrzej i inaczej niż większość krajowych obserwatorów naszych spraw .
Stał przy drodze i patrzył na Ogromną Górę. Jeszcze nigdy tak nie jasniała. Bał się, że Ogromna Góra przestanie wysyłać do niego owo niezwykłe światło gdy opuści powieki. Wiedział, że może oślepnąć od tego blasku, jak od patrzenia w słońce, ale znosił rozsadzający mu oczy ból, dopóki dwie łzy nie wytoczyły się spod jego powiek...
„W dniu wybuchu drugiej wojny światowej miałem siedem lat i cztery miesiące, i mieszkałem w Jasieniu nad Łomnicą. Mój (o austriackim rodowodzie) ojciec, legionista Komendanta Józefa Piłsudskiego, był w Jasieniu leśniczym, a moja mama, nauczycielka...
Kompilacje nagrań na płytach z lat 1955 - 1960 złożonych przez dziennikarza muzycznego Bogdana Fabiańskiego, to najbardziej przebojowe utwory, które odniosły sukcesy na antenach radiowych, w szafach grających i na listach przebojów. Single z tymi nagraniami często przekraczały milionowe nakłady. Dzisiaj tworzą historię muzyki rozrywkowej.
W 1957 roku szaleństwo rock’n’rolla ogarnęło cały świat, od Ameryki po Anglię, od Australii po Japonię. Amerykańskie programy telewizyjne prześcigały się w prezentacji rock’n’rollowych artystów. Jedni traktowali rock’n’rolla jako zagrożenie dla społeczeństwa, inni jako żyłę złota.
Przedstawiam Państwu kilka moich felietonów, które ukazały się w lokalnej prasie warszawskiej. Miałem propozycję pisania dla jednego z wielkich ogólnopolskich tygodników, pod warunkiem wypełnienia treścią tematu zleconego przez naczelnego.