Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Klucz do Teozofii Zobacz większe

Klucz do Teozofii

BŁAWATSKA HELEN

978-83-66388-27-7

Nowy

CENTRUM

17 egz.

Książka została napisana w formie dialogu pomiędzy oświeconym Teozofem, a sceptycznym pytającym.

Więcej szczegółów

41,30 zł

59,00 zł

-30%

Autor BŁAWATSKA HELEN
Rok wydania 2021
Ilość stron 378
Wymiary 145 x 205 x 31 mm
Oprawa miękka
Wydawca CENTRUM

Bławatska wyjaśnia pochodzenie pradawnych korzeni Teozofii i omawia koncepcje bezosobowego Boga, jako zasadę uniwersalną i jednoczącą, idee karmy oraz reinkarnacji jako dynamikę rozwoju i ewolucji człowieka oraz wędrówkę duszy po odłożeniu ciała fizycznego. Autorka wspomina także o budowie ciał subtelnych człowieka, niebezpieczeństwach rozwoju duchowego, spirytyzmu, niezdrowego, gdy jest egoistyczne, zainteresowania zaświatami oraz poziomami astralnymi ludzkości. Wyjaśnia też takie pojęcia jak przeznaczenie i wolna wola.
Części tego nauczania przeniknęły już w pewnym stopniu do świadomości dzisiejszego człowieka, jednak większość z tych idei nie została jeszcze poprawnie zrozumiana i wprowadzona w codziennie życie, a gdy tak się stanie autorka ma nadzieję na dramatyczną poprawę stanu naszej cywilizacji, co jak twierdzi, musi być konsekwencją zastosowania zakumulowanej Mądrości wieków, zbadanej i potwierdzonej przez generacje Wielkich Jasnowidzących Mistrzów Mądrości, Miłości i Mocy.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Klucz do Teozofii

Klucz do Teozofii

Książka została napisana w formie dialogu pomiędzy oświeconym Teozofem, a sceptycznym pytającym.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii