Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Orbán. Nowy model przywództwa w Europi Zobacz większe

Orbán. Nowy model przywództwa w Europie

LENDVAI PAUL

978-83-953210-5-4

Nowy

FUNDACJA KULTURA LIBERALNA

22 egz.

Książka nagrodzona w 2018 roku European Book Prize.

Więcej szczegółów

28,56 zł

42,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor LENDVAI PAUL
Rok wydania 2019
Ilość stron 310
Wymiary 145 x 205 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca FUNDACJA KULTURA LIBERALNA

Książka nagrodzona w 2018 roku European Book Prize.

Oto najważniejsza zagadka polityczna Europy Środkowej. Jak to się stało, że Victor Orbán, młody liberał w roku 1989, stał się dziś symbolem nieliberalnej demokracji? Na czym polegała przemiana działacza antykomunistycznej opozycji w populistycznego autokratę? Wybitny znawca węgierskiej polityki Paul Lendvai w bogato udokumentowanej biografii Orbána precyzyjnie pokazuje moment przeistoczenia się centrowego polityka w cynicznego nacjonalistę. Ta książka jest bezcenną lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, co wydarzyło się w ostatnich 30 latach w naszej części Europy, i przeciwstawiać się fali prawicowego radykalizmu.

Z przedmowy autora do polskiego wydania:

Najważniejszy wniosek z ponad dziesięcioletnich rządów Orbána jest taki, że im dłużej taki „wódz” utrzymuje się przy władzy, tym trudniej doprowadzić do zmiany rządu metodami demokratycznymi – o ile w ogóle jest to jeszcze możliwe. […] Jedność najważniejszych grup opozycyjnych lub przynajmniej ich ścisła współpraca to zasadniczy warunek osłabienia, a w konsekwencji upadku rządów autorytarnych. Ani Unia Europejska, ani Stany Zjednoczone, ani NATO nie wyręczą w tym lokalnych elit politycznych.

Paul Lendvai, pochodzący z Węgier austriacki publicysta i autor książek, znawca Europy Wschodniej. Jest komentatorem politycznym austriackiego dziennika „Der Standard”. Występuje także w mediach węgierskich i anglojęzycznych. Współwydawca i redaktor naczelny kwartalnika „Europäische Rundschau”. W latach 1982–1987 był szefem redakcji Österreichischer Rundfunk (ORF) w Europie Wschodniej. Obecnie na antenie tej rozgłośni prowadzi program „Europastudio”. W Polsce przetłumaczono także jego książkę „Węgrzy. Tysiąc lat zwycięstw w klęskach” (Kraków, 2016).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orbán. Nowy model przywództwa w Europie

Orbán. Nowy model przywództwa w Europie

Książka nagrodzona w 2018 roku European Book Prize.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii