Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Nowy liberalizm Zobacz większe

Nowy liberalizm

SAWCZUK TOMASZ

978-83-949950-4-1

Nowy

FUNDACJA KULTURA LIBERALNA

28 egz.

Po stronie opozycyjnej potrzebny jest nowy liberalizm. Na starym liberalizmie nie da się już wiele ugrać, ale jak dotąd nikt nie miał ochoty zająć się wypracowaniem jego nowszej wersji.

Więcej szczegółów

23,79 zł

34,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor SAWCZUK TOMASZ
Ilość stron 256
Wymiary 145 x 205 mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
Oprawa miękka
Wydawca FUNDACJA KULTURA LIBERALNA

Na czym polega tajemnica Jarosława Kaczyńskiego? Czego zabrakło w politycznej wizji Donalda Tuska? Jak powinna skutecznie działać opozycja? Książka Tomasza Sawczuka przynosi odpowiedź na najważniejsze obecnie polityczne pytania. Autor nie poprzestaje przy tym na analizie konserwatywnej rewolucji i kreśli odważną wizję przebudowy liberalnego centrum. Liberałowie muszą wymyślić się na nowo - oto warunek ocalenia praworządności w Polsce.

O książce napisali:

To nie jest polityczna recepta dla Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer. Sawczuk proponuje ideowy rewizjonizm, który wymaga czegoś więcej niż obróbka przez speców od PR-u. Wymaga zerwania ze stereotypami liberalnej narracji i poważnej zmiany liberalnej praktyki politycznej. Ta książka to dobry początek.

dr hab. Rafał Matyja, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Choć nie brak w książce Tomasza Sawczuka kontrowersyjnych tez, w jednym zgadzam się na pewno: dwa zwalczające się plemiona mogą efektownie odtańczyć bojowy taniec, ale niczego nie zbudują. „Nowy liberalizm” to wartościowa próba zrozumienia sytuacji, w której się znajdujemy.

prof. Ewa Łętowska, Instytut Nauk Prawnych PAN

Sawczuk pokazuje, że obóz liberalny poza okrzykiem „precz z Kaczorem dyktatorem” ma coś światu do zaproponowania. Bardzo niebezpieczna książka – i dla Kaczyńskiego, i dla Schetyny.

Grzegorz Sroczyński, Gazeta.pl

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nowy liberalizm

Nowy liberalizm

Po stronie opozycyjnej potrzebny jest nowy liberalizm. Na starym liberalizmie nie da się już wiele ugrać, ale jak dotąd nikt nie miał ochoty zająć się wypracowaniem jego nowszej wersji.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii