Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Magik i złodziejka Zobacz większe

Magik i złodziejka

MIKAMA ANNIINA

978-83-8141-337-4

Nowy

DWUKROPEK

4 egz.

Ten świat pełen magii i wynalazków, radości i smutków, intryg i fantastycznych wizji pozwoli Minie odkryć prawdę o swojej rodzinie i sobie samej. Prawdę, która zmieni wszystko.

Więcej szczegółów

33,99 zł

49,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor MIKAMA ANNIINA
Rok wydania 2021
Ilość stron 512
Szerokość (mm) 155
Wysokość (mm) 210
Grzbiet (mm) 35
Wymiary 155 x 210 x 35 mm
Oprawa twarda
Wydawca DWUKROPEK

Piętnastoletnia Mina, czyli Wilhelmina Holm, jest złodziejką. Kradnie na ulicach Helsinek w latach 90. XIX wieku (umiejscowienie akcji ma znaczenie – jest równoważne każdemu miastu europejskiemu w tamtych czasach, z wyraźnym podziałem klasowym) i mieszka w zrujnowanej drewutni, którą nazywa swoim domem. Ale Mina nie zawsze była kieszonkowcem. Jej ojciec był woźnicą, aż do swojej przedwczesnej śmierci. Mina dowiedziała się, że zginął w wypadku. Po jego śmierci matka Miny nie miała innego wyjścia, jak szukać pracy w fabryce, by związać koniec z końcem. Ciężka praca i śmierć męża zniszczyły jej ducha i słabe zdrowie i wkrótce dołączyła do męża, umierając i pozostawiając osieroconą Minę na ulicy. Mina niechętnie zaczęła kraść i okradała tylko tych, którzy byli bogaci i tego nie odczuwali i tylko po to, by się wyżywić. Pewnego dnia los się niespodziewanie odwrócił. Mina właśnie wybrała „odpowiednią” osobę, aby ja okraść. To młody mężczyzna, który przykuł jej wzrok, a raczej sposób, w jaki wsunął coś błyszczącego do kieszeni płaszcza. Mina kradnie i jak zawsze stara się, aby nikt jej nie wyśledził, gdy wraca do swojej chaty. Dlatego wprost nie może uwierzyć oczom, gdy w chwilę później młody dżentelmen staje w drzwiach i prosi o zwrot swojej własności. Mężczyzna, który przedstawia się jako Tom, zadziwia ją – nie grozi jej policją ani sierocińcem, ale zamiast tego oferuje jej pracę w swoim wielkim domu w centrum miasta. W pierwszej chwili Mina odrzuca tę propozycję, ponieważ wątpi w jego motywy, ale ostatecznie zgadza się przyjść i zobaczyć, co Tom oferuje, choćby po to, aby ukraść coś z jego domu. Mina nie może uwierzyć w swoje szczęście, gdy podąża za Tomem.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Magik i złodziejka

Magik i złodziejka

Ten świat pełen magii i wynalazków, radości i smutków, intryg i fantastycznych wizji pozwoli Minie odkryć prawdę o swojej rodzinie i sobie samej. Prawdę, która zmieni wszystko.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii