Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Korpo Katarzyna Duda motyleksiakzowe.pl Zobacz większe

Korpo

DUDA KATARZYNA

978-83-964267-0-3

Nowy

KOŁNIERZYKI

27 egz.

Jak się pracuje w zagranicznych korporacjach w Polsce

Więcej szczegółów

32,49 zł

49,99 zł

-35%

Autor DUDA KATARZYNA
Rok wydania 2022
Ilość stron 208
Szerokość (mm) 125
Wysokość (mm) 195
Grzbiet (mm) 14
Wymiary 125 x 195 x 14 mm
Oprawa miękka
Wydawca KOŁNIERZYKI

Książka „Korpo” powstała na podstawie rozmów z pracownikami zagranicznych korporacji w Polsce. Autorka przeprowadziła wywiady między innymi z osobami zatrudnionymi w centrach logistycznych, w firmach kurierskich, w fabrykach motoryzacyjnych i w call center.

Rozmowy te pokazują, że za fasadą korporacyjnych praktyk, takich jak warzywne wtorki i owocowe czwartki, karnety na siłownię i pakiety medyczne, kryje się często złe traktowanie pracowników. Dowiadujemy się z tych rozmów, że Polacy są gorzej wynagradzani niż osoby zatrudnione na podobnych stanowiskach w innych krajach Europy Zachodniej, wymusza się na nich samozatrudnienie, odmawia się im prawa do płatnego urlopu wypoczynkowego, ośmiu godzin pracy i strajku, przerzuca się na pracowników koszty świadczenia usług i odpowiedzialności za organizację pracy, wymusza się na nich pracę w nadgodzinach, nieustannie kontroluje się i wywiera presję i postępuje wedle reguły „robotnik się zepsuł, robotnik musi odejść”.

W książce oddano głos wielu pracownikom, którzy działają w związkach zawodowych i próbują poprawić warunki pracy w korporacjach.

Katarzyna Duda - absolwentka prawa i politologii na Uniwersytecie Opolskim. W latach 2015–2018 badała warunki zatrudnienia osób sprzątających i ochroniarzy w firmach prywatnych. Podejmowała liczne interwencje na rzecz poprawy sytuacji ochroniarzy i osób sprzątających. Od 2019 roku pracuje w OPZZ w Warszawie jako specjalistka ds. polityki społecznej i rynku pracy. Należy do związku zawodowego „Konfederacja Pracy” i jest członkinią Zarządu Okręgu Warszawskiego Razem.

W 2019 roku wydała książkę Kiedyś tu było życie, teraz jest tylko bieda, poświęconą losom robotników przemysłowych w Polsce, których zakłady pracy zamknięto po 1989 roku.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Korpo

Korpo

Jak się pracuje w zagranicznych korporacjach w Polsce

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii