Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Nie przeproszę że urodziłam Wyd 2022 Karolina Domagalska motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Nie przeproszę że urodziłam Wyd 2022

DOMAGALSKA KAROLINA

978-83-8191-583-0

Nowy

CZARNE

10 egz.

Historie rodzin z in vitro

Więcej szczegółów

30,53 zł

44,90 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor DOMAGALSKA KAROLINA
Rok wydania 2022
Ilość stron 208
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 222
Grzbiet (mm) 20
Wymiary 140 x 222 x 20 mm
Oprawa twarda
Wydawca CZARNE

Nowe technologie mają to do siebie, że trudno za nimi nadążyć. Gdy wkraczają na terytorium spraw tak fundamentalnych jak reprodukcja, robi się gorąco i niebezpiecznie. A gdyby tak spojrzeć na nowe technologie reprodukcyjne z perspektywy osób mierzących się z szeroko rozumianą niepłodnością?

Czy zamrozić komórki jajowe na przyszłość? Czy zdecydować się na dawcę anonimowego? Czy przekazać zarodki do adopcji? Czy wychowywać dziecko wraz z dawcą nasienia? Czy spróbować kolejny raz, mimo że organizm mówi „nie”? A może zwrócić się do surogatki? Wszyscy ci, którzy mierzą się tymi pytaniami, podejmują decyzje pomimo ataków, moralnego oburzenia i często całkowitego braku zrozumienia. W niektórych krajach jest im łatwiej, w innych poczęcie i narodziny możliwe dzięki nowym technologiom stają się frontem wojen obyczajowo-ideologicznych. Polski ta nowa rzeczywistość na pewno nie omija.

„Nikt nie ma dzieci ze względu na same dzieci. To zawsze przypadek albo egoizm” – mówi właściciel hipermarketu ze spermą. W świecie, w którym dziecko można sobie zaprojektować z katalogiem w ręku, a komórkę jajową czy plemnik pożyczyć od córki lub dziadka, Domagalska wyszukuje coraz bardziej kontrowersyjne przypadki, zachęcając nas do przyjrzenia się zakurzonym już sądom i definicjom. To, co w Polsce jeszcze często wydaje się apokalipsą, gdzie indziej jest codziennością. I nie ma od niej odwrotu.
Katarzyna Surmiak-Domańska

Karolina Domagalska udowadnia, że reporter wcale nie musi wybierać się do egzotycznych krain, żeby przywieźć fascynujący temat. Najciekawsze historie mogą kryć się bliżej, niż nam się wydaje, w komórce jajowej czy męskim nasieniu. Bo to we wnętrzu ludzkiego ciała rozpoczynają się najbardziej brawurowe przemiany społeczne, które autorka potrafi przenikliwie pokazać. Na naszych oczach umiera stary model rodziny, a rodzi się pasjonująca i szokująca opowieść o wspólnocie in vitro.
Sylwia Szwed

Karolina Domagalska (ur. 1980) – reporterka, aktywistka i reżyserka dokumentalna. Z wykształcenia antropolożka i absolwentka gender studies. Autorka książki Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro, która znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Zdobywczyni Studenckiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Autorka podcastu Coś na A, pierwszego w Polsce podcastu o aborcji.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nie przeproszę że urodziłam Wyd 2022

Nie przeproszę że urodziłam Wyd 2022

Historie rodzin z in vitro

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii