Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wciśnij reset Zobacz większe

Wciśnij reset

SCHREIER JASON

978-83-8210-424-0

Nowy

SQN

21 egz.

Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo

Więcej szczegółów

34,99 zł

49,99 zł

-30%

Autor SCHREIER JASON
Rok wydania 2022
Ilość stron 368
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 205
Grzbiet (mm) 26
Wymiary 140 x 205 x 26 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca SQN

Autor bestselleru Krew, pot i piksele powraca z kolejną dogłębną, zakulisową analizą branży gier wideo. Opowiada, jak upadały najgłośniejsze studia ostatniej dekady, snując opowieści – te triumfalne i te tragiczne –o tym, co stało się potem.

Przemysł gier jest zarówno prestiżowy, jak i nieprzewidywalny. Opierając się na licznych wywiadach z producentami przełomowych gier, takich jak BioShock Infinite, Epic Mickey czy Dead Space, Jason Schreier pisze o szokujących decyzjach, które doprowadziły do zamknięcia firm odpowiedzialnych za te produkcje. Wciśnij reset opowiada o osobach z krwi i kości, których życie diametralnie zmieniło się po nagłej likwidacji studia – ludzie ci z czasem doszli do siebie i zrobili krok naprzód lub zupełnie porzucili świat gier.

Schreier kreśli prawdziwy portret branży, nie unikając kontrowersyjnych historii dotyczących wrogich przejęć, szefów tyranów, korporacyjnych dramatów czy czeków bez pokrycia. Przypomina losy Curta Schillinga z Boston Red Sox, który wymyślił sobie, że stanie na czele studia, które zdetronizuje World of Warcraft. Autor zadaje niewygodne pytania: skoro branża rośnie jak nigdy przedtem, to czemu tak trudno wyżyć z tworzenia gier i czy biznes ten ma szansę się zmienić, zanim będzie za późno.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wciśnij reset

Wciśnij reset

Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii