Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Tu jest teraz Twój dom Zobacz większe

Tu jest teraz Twój dom

WRONISZEWSKA MARTA

978-83-8191-220-4

Nowy

CZARNE

31 egz.

Adopcja w Polsce.

Więcej szczegółów

31,43 zł

44,90 zł

-30%

Autor WRONISZEWSKA MARTA
Rok wydania 2021
Ilość stron 336
Szerokość (mm) 133
Wysokość (mm) 215
Grzbiet (mm) 29
Wymiary 133 x 215 x 29 mm
Oprawa twarda
Wydawca CZARNE

Ponad siedemdziesiąt tysięcy polskich dzieci objętych jest pieczą zastępczą. Mieszkają w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Większość nie ma szans na znalezienie prawdziwego domu – są za duże, mają zbyt wiele problemów zdrowotnych, ich biologiczni rodzice nie zostali pozbawieni praw rodzicielskich. A nawet jeśli dojdzie do adopcji, nie zawsze jest to historia z happy endem. Rodzina adopcyjna mierzy się z wyzwaniami, które osobom z zewnątrz trudno sobie wyobrazić. Nie wszystkim udaje się ten ciężar udźwignąć.

Marta Wroniszewska słucha historii adoptowanych dzieci – dziś już dorosłych – oraz rodziców adopcyjnych, rodzin zastępczych i dawnych wychowanków domów dziecka, zmagających się z codziennością, do której nikt ich nie przygotował. Rozmawia z osobami poszukującymi swoich biologicznych rodziców, matkami, które utraciły prawa rodzicielskie, wreszcie pracownikami instytucji i działaczami społecznymi. Osobiste dramaty przeplatają się z problemami niewydolnego systemu. I choć w tej historii jest wiele głosów, najdonośniej wybrzmiewa ten, którego zwykle nie słychać – głos dzieci.Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Tu jest teraz Twój dom

Tu jest teraz Twój dom

Adopcja w Polsce.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii