Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Krótka historia ukraińskiego feminizmu motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Krótka historia ukraińskiego feminizmu

JABCZENKO MYKOLA, WUS JULIJA, KYPIBIDA IWAN

978-83-68178-16-6

Nowy

WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

66 egz.

29,92 zł

44,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor JABCZENKO MYKOLA, WUS JULIJA, KYPIBIDA IWAN
Rok wydania 2024
Ilość stron 104
Szerokość (mm) 170
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 10
Wymiary 170 x 235 x 10 mm
Oprawa twarda
Wydawca WARSZTATY KULTURY W LUBLINIE

Co możemy bez namysłu powiedzieć o feminizmie? Pamiętamy o sufrażystkach, o Simone de Beauvoir i Drugiej płci, wiemy o pierwszej, drugiej, a nawet trzeciej fali feminizmu, ale już pytanie, jaki wkład w rozwój feminizmu zrobili Ukrainki i Ukraińcy każdego może przyprzeć do muru. Można się zastanowić: po co nam taka wiedza? W sytuacji, gdy idea równości płci wciąż pozostaje pięknym marzeniem, a temat walki o prawa kobiet i równouprawnienia jest marginalizowany i sprowadzany
do poziomu nie zawsze śmiesznych memów, lektura „Krótkiej historii ukraińskiego feminizmu” pokazuje, jak lekko i z dystansem, a zarazem całkiem poważnie można opowiadać o tym wciąż wywołującym skrajne reakcje „-izmie”.
Mykoła Jabczenko – specjalista ds. alfabetyzmu cyfrowego w UNDP w Ukrainie. Absolwent Dniepropetrowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Ołesia Honczara na kierunku informacja międzynarodowa. Współpracował z różnymi organizacjami międzynarodowymi i ukraińskimi organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, m.in. Ukraińską Fundacją Kobiet. Jest profeministą, ekspertem ds. komunikacji i równości płci, promotorem feminizmu i odpowiedzialnego ojcostwa.


Iwan Kypibida – ilustrator, artysta komiksowy i projektant książek z Ukrainy. Obecnie mieszka i pracuje we Lwowie. Zajmuje się ilustracją komercyjną, ilustracją książkową i projektowaniem okładek, komiksami, ilustracją redakcyjną, projektowaniem plakatów oraz animacją.


Julija Wus – ilustratorka i artystka komiksowa z Ukrainy, obecnie mieszka i pracuje we Lwowie. Obszary jej specjalizacji to: komiks, ilustracja komercyjna i reklamowa, ilustracja książkowa oraz projektowanie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Krótka historia ukraińskiego feminizmu

Krótka historia ukraińskiego feminizmu

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii