SCREAM COMICS
Brak produktów
Wydawcy
MANARA MILO
978-83-65545-89-8
Nowy
...
79,99 zł
99,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
-20%
Stan: Ten produkt nie występuje w magazynie
Niedostępny
Autor | MANARA MILO |
Rok wydania | 2018 |
Ilość stron | 176 |
Szerokość (mm) | 240 |
Wysokość (mm) | 320 |
Grzbiet (mm) | 17 |
Wymiary | 240 x 320 x 17 mm |
Oprawa | twarda |
Faktura | TAK |
Wydawca | SCREAM COMICS |
Czwarty i ostatni tom opowiadający o losach Giuseppego Bergmana.
Tym razem w Twoje ręce trafi komiksowy album, który nie był jeszcze nigdy publikowany w Polsce.
“Mitologiczne przygody” to tom kończący serię o losach Giuseppego Bergmana, intrygującej postaci wymyślonej przez Mila Manarę. Tym razem bohater będzie miał okazję zmierzyć się zjawiskami obecnymi w mitologii. Czy i tym razem zaskoczy Cię w pozytywnym sensie bezmiarem zaskakujących przygód?
Milo Manara, a właściwie Maurilio Manara jest włoskim scenarzystą, a także rysownikiem komiksowym. Urodził się 12 września 1945 roku w Luson we Włoszech. Swoje pierwsze prace komiksowe tworzył już w wieku czternastu lat, przygotowując paski komiksowe do rozmaitych włoskich gazet. Największą popularność przyniosły mu jednak komiksy erotyczne. Pierwszą serią tego typu, jaką rozpoczął w 1969 roku, był “Genius”.
Przełom w jego karierze przyniosła jednak opowieść “Małpi król”, która ukazała się w magazynie “Pilote”, a do której scenariusz przygotował Silverio Pisu. W okresie od 2004 do 2010 roku zajmował się także cyklem historyczno-erotycznym “Borgia”. Manara tworzył też liczne odrębne rysunki, a także pracował w reklamie i marketingu. Jego prace pojawiają się też na okładkach płyt. Rozpoznawalny styl artysty znany jest na całym świecie, a po jego komiksy sięgają bardzo różne osoby znajdujące się w rozległym gronie fanów.