Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Rzymskie oddziały w prowincjach wschodnich (1) 31 przed Chr.-195 po Chr. Raffaele D’Amato motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Rzymskie oddziały w prowincjach wschodnich (1) 31 przed Chr.-195 po Chr.

Raffaele D’Amato

978-83-7889-644-9

Nowy

Napoleon V

5 egz.

23,80 zł

35,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor Raffaele D’Amato
Rok wydania 2018
Ilość stron 53
Szerokość (mm) 185
Wysokość (mm) 250
Grzbiet (mm) 5
Wymiary 185 x 250 x 5 mm
Oprawa miękka
Wydawca Napoleon V

W okresie przypadającym na lata pomiędzy rządami Augusta i Septymiusza Sewera wschodnie prowincje Cesarstwa Rzymskiego często były angażowane w brutalne walki, szczególnie podczas podboju Dacji przez Trajana, tłumienia Wielkiego Powstania w Judei i sporadycznych starć toczonych z wielkim rywalem Rzymu – Partią. W tych wojnach żołnierze rzymscy musieli walczyć w różnych warunkach klimatycznych i na różnych terenach, od pustyń Bliskiego Wschodu po wyspy wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego.
Korzystając z kolorowych rekonstrukcji, autor książki analizuje różnorodność wyposażenia i umundurowania występującego zarówno w różnych jednostkach wojskowych, jak i w armiach stacjonujących w różnych regionach Imperium. Korzystając ze znalezisk pochodzących z najnowszych wykopalisk archeologicznych, odmalowuje żywy portret zbiorowy oddziałów armii rzymskiej stacjonujących we wschodnich prowincjach w I-II w. po Chr.

Nazwa producenta Napoleon V
Miasto Oświęcim
Ulica, numer domu i lokalu Ul. Obozowa 9B
Kod pocztowy 32-600

Produkty z tej samej kategorii