Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Przewodnik po dawnym Getcie Warszawskim motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Przewodnik po dawnym Getcie Warszawskim

MAKAROWA MASZA

978-83-967694-5-9

Nowy

MUZEUM GETTA WARSZAWSKIEGO

5 egz.

32,64 zł

48,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor MAKAROWA MASZA
Rok wydania 2024
Ilość stron 152
Szerokość (mm) 140
Wysokość (mm) 220
Grzbiet (mm) 10
Wymiary 140 x 220 x 10 mm
Oprawa miękka
Wydawca MUZEUM GETTA WARSZAWSKIEGO

Przewodnik po dawnym getcie warszawskim zawiera informacje na temat 60 najważniejszych miejsc na terenie dawnego getta zachowanych fragmentów murów zamkniętej dzielnicy, ostańców, które wciąż można odnaleźć w tej części Warszawy, miejsc pamięci i upamiętnień z różnych okresów.

Jak oprowadzić po miejscu, którego nie ma? Czy jesteśmy w stanie choć na chwilę oczami wyobraźni zobaczyć tę Warszawę, nieistniejącą albo kryjącą się pod warstwą gruzów, na których powstało nowe życie? Czy historię tego, czego nie ma, mogą opowiedzieć upamiętnienia? zastanawia się autorka przewodnika.

W przewodniku zaproponowano trasy zwiedzania zaznaczone na specjalnie przygotowanych mapach. Opowieściom o poszczególnych obiektach towarzyszą archiwalne zdjęcia m.in. ze zbiorów Muzeum Getta Warszawskiego oraz zdjęcia współczesnej Warszawy. W publikacje zamieszczona została również lista wszystkich ostańców na terenie dawnego getta.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Przewodnik po dawnym Getcie Warszawskim

Przewodnik po dawnym Getcie Warszawskim

...

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii