Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Madame Elżbieta. Księżniczka w cieniu gilotyny Anne Bernet motyleksiązkowe.pl Zobacz większe

Madame Elżbieta. Księżniczka w cieniu gilotyny

BERNET ANNE

978-83-966889-3-4

Nowy

ANDEGAVENUM

75 egz.

34,00 zł

50,00 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor BERNET ANNE
Rok wydania 2023
Ilość stron 486
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 235
Grzbiet (mm) 25
Wymiary 165 x 235 x 25 mm
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wydawca ANDEGAVENUM

Madame Elżbieta, najmłodsza siostra Ludwika XVI, ginie w wieku trzydziestu lat na szafocie, 10 maja 1794 r. Ta wydana po raz pierwszy w języku polskim biografia ukazuje ją w zawierusze Rewolucji francuskiej jako osobę bardziej świadomą politycznie niż jej brat oraz dojrzewającą duchowo w obliczu panującego terroru.
Elżbieta jest urodziwą kobietą, o błyskotliwej inteligencji i silnym charakterze. Po dwóch projektach małżeństwa, które nie doszły do skutku, postanawia żyć własnym życiem, w kręgu przyjaciół dzielących jej zamiłowanie do ciszy i działalności charytatywnej. Kiedy wybucha Rewolucja, Elżbieta, dotychczas izolowana na dworze i traktowana wręcz jak dziecko, postanawia trwać wiernie u boku nieudolnego i coraz bardziej osaczanego króla. Nie robi sobie jednak złudzeń, zważywszy na zazdrosną postawę Marii Antoniny, co do możliwości własnego oddziaływania na politykę. Działając w sercu kontrrewolucyjnej siatki wywiadowczej, stara się uniknąć najgorszego: zagłady rodziny królewskiej i monarchii.
W oparciu o korespondencję księżniczki i jej przyjaciół, a także wspomnienia z tamtej epoki, Anne Bernet proponuje „doskonałą, płynną i tchnącą świeżością biografiię” Madame Elżbiety (Le Figaro littéraire), uwydatniającą najburzliwsze chwile z historii Francji.
Anne Bernet (ur. 1962), francuska biograf i publicystka, autorka kilkudziesięciu książek, z których Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim, Święty Ambroży i jego czasy, Papież Grzegorz Wielki oraz Monika. Matka św. Augustyna zostały już przetłumaczone na język polski.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Madame Elżbieta. Księżniczka w cieniu gilotyny

Madame Elżbieta. Księżniczka w cieniu gilotyny

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii