Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Rządy państw Osi w okupowanej Europie Rafał Lemkin motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

Rządy państw Osi w okupowanej Europie

LEMKIN RAFAŁ

978-83-67326-09-4

Nowy

INSTYTUT PILECKIEGO

48 egz.

Prawa okupacyjne, analiza rządzenia, propozycje zadośćuczynienia

Więcej szczegółów

39,27 zł

57,75 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

-32%

Autor LEMKIN RAFAŁ
Rok wydania 2023
Ilość stron 750
Szerokość (mm) 155
Wysokość (mm) 230
Grzbiet (mm) 48
Wymiary 155 x 230 x 48 mm
Oprawa twarda
Wydawca INSTYTUT PILECKIEGO

Gdy Rafał Lemkin opublikował tę książkę w Stanach Zjednoczo­nych, trwała jeszcze II wojna światowa. Mimo że nie dysponował pełną wiedzą o skali zbrodni popełnionych w Europie przez Niem­cy i ich sojuszników, dzięki benedyktyńskiej pracy zdołał oddać bezprecedensową skalę i charakter tych działań. Przedstawiając opinii międzynarodowej wstrząsający obraz panowania państw Osi nad częścią Europy, dokonał jednocześnie rewolucyjnego kro­ku. Stworzył i zastosował nową wówczas kategorię z dziedziny prawa międzynarodowego – ludobójstwo.
Wydanie jest pierwszym pełnym przekładem na język polski kla­sycznej pracy Lemkina. Zasadniczemu tekstowi towarzyszą wstęp i posłowie wpisujące to dzieło w szerszy kontekst – zarówno burz­liwej biografii autora, jak i historii rozwoju prawa międzynaro­dowego. W czasie toczącej się za wschodnią granicą Polski wojny, publikacja po raz kolejny zmusza nas nie tylko do przemyślenia tragicznej historii XX wieku, ale także zastanowienia się nad cha­rakterem współczesnych działań zbrojnych i okupacyjnych.
Ukazanie się Axis Rule…, życzliwa recepcja książki w mediach i jej dostrzeżenie w środowisku prawników i polityków umożliwiły Lem­kinowi podjęcie starań o realizację jego życiowego celu, wprowadze­nie do prawa międzynarodowego kategorii zbrodni ludobójstwa.
Ze wstępu prof. dr. hab. Piotra Madajczyka

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rządy państw Osi w okupowanej Europie

Rządy państw Osi w okupowanej Europie

Prawa okupacyjne, analiza rządzenia, propozycje zadośćuczynienia

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii