Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na ziemiach polskich Alojzy Marian Pańczak motyleksiążkowe.pl Zobacz większe

800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na ziemiach polskich

Pańczak Alojzy Marian redakcja

978-83-67372-88-6

Nowy

FNCE

7 egz.

Dzieje - Postacie - Literatura

Więcej szczegółów

51,41 zł

75,60 zł

-32%

Autor Pańczak Alojzy Marian redakcja
Rok wydania 2023
Ilość stron 408
Szerokość (mm) 165
Wysokość (mm) 233
Grzbiet (mm) 22
Wymiary 165 x 233 x 22 mm
Oprawa miękka
Wydawca FNCE

W 2021 r. zakony i zgromadzenia zakonne należące do wielkiej rodziny franciszkańskiej uroczyście obchodziły 800. Rocznicę założenia prze św. Franciszka Trzeciego Zakonu. W ramach obchodów zorganizowano konferencję pt. 800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na ziemiach polskich, która odbyła się 12–13 listopada 2021 roku w Centrum Edukacyjno-Informacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie.
Do wzięcia udziału zostali zaproszeni profesorowie, wykładowcy polskich wyższych uczelni i naukowcy zajmujący się zagadnieniami franciszkańskimi. Uczestnikami konferencji byli tercjarze z całej Polski. Niniejsza monografia prezentuje dociekania naukowe prelegentów: 18 referatów, ukazujących niektóre aspekty z historii tercjarstwa na ziemiach polskich. Celem publikacji jest uzupełnienie, poszerzenie oraz usystematyzowanie i weryfikacja zebranej dotychczas wiedzy o Trzecim Zakonie. Szczególną uwagę poświęcono pierwszemu okresowi istnienia zakonu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na ziemiach polskich

800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na ziemiach polskich

Dzieje - Postacie - Literatura

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii