Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Wojenne drogi rotmistrza P Jerzy Pietraszewski motyleksiazkowe.pl Zobacz większe

Wojenne drogi rotmistrza P

PIETRASZEWSKI JERZY

978-83-936798-2-9

Nowy

LARS ANTYKI

32 egz.

Porywająca lektura, pełna zaskakujących akcji i zdarzeń, ukazująca losy polskiego oficera wywiadu o pseudonimie PIT No. 734 w czasie II wojny światowej.

Więcej szczegółów

83,30 zł

119,00 zł

-30%

Autor PIETRASZEWSKI JERZY
Rok wydania 2020
Ilość stron 424
Szerokość (mm) 172
Wysokość (mm) 242
Grzbiet (mm) 26
Wymiary 172 x 242 x 26 mm
Oprawa twarda
Wydawca LARS ANTYKI

Pionierska książka ukazująca losy oficera dowództwa ekspozytury "Francja" polskiej organizacji wywiadowczej rtm. Jerzego Pietraszewskiego seniora o pseudonimie PIT No. 734 działającego na rzecz wywiadu brytyjskiego w latach pożogi wojennej 1940-1945.

Wojenne wspomnienia rotmistrza P. wydobywają na światło dzienne nieznane fakty z pracy polskiego wywiadu na terenie okupowanej przez Niemców Francji i kolaborujących z Hitlerem Francji Vichy, utworzonej i działającej pod rządami marszałka Petaina. Czytelnicy znajdą w książce fascynujące, a zarazem tragiczne losy rotmistrza Jerzego Pietraszewskiego i jego towarzyszy broni i niedoli, przekazane przez autora w rzetelny i jednocześnie ciekawy sposób. jest to prawdziwa opowieść, która przybliża i pozwala zrozumieć tamte trudne czasy.  Opowiada o zwykłych ludziach, którzy oddaleni tysiące kilometrów od Polski zachowali godność, przyzwoitość i patriotyczną postawę.

"Kim był Rotmistrz P? Czy jego życie było tak barwne i ważne, aby poświęcić temu książkę?
Tak
To najważniejszy gatunek literatury historycznej, wydobywającej z zapomnienia ludzi, których życie wypełniła historia, a tak było w przypadku rotmistrza P. Szczególnie cenię takie książki, gdyż zawierają relacje z pierwszej ręki, niepoddane późniejszemu dopasowywaniu do mody, czy charakteru tzw. polityki historycznej, która zawsze prowadzi na manowce.
Pasjonująca książka oparta na wspomnieniach tytułowego rotmistrza P., jego refleksji, opowieści o ważnych czasach i ważnych działaniach."
Bogusław Wołoszański

"Polecając czytelnikom tę skondensowaną opowieść, powstałą na podstawie odziedziczonych dokumentów oraz przekazów ustnych, pełną historycznych faktów i bardzo żywotnych ludzi, ufam, że przyjęta zostanie jako świadectwo człowieczego losu. Droga do wolności, jaką pokonał mój ojciec i bohater wojennej epopei, to nieprzemijający symbol niedoli polskiego żołnierza oraz zła przybierającego często ludzką twarz."
Jerzy Pietraszewski

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wojenne drogi rotmistrza P

Wojenne drogi rotmistrza P

Porywająca lektura, pełna zaskakujących akcji i zdarzeń, ukazująca losy polskiego oficera wywiadu o pseudonimie PIT No. 734 w czasie II wojny światowej.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii