Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

NEWSLETTER

Polskie zwycięstwo 1920 Zobacz większe

Polskie zwycięstwo 1920

PRACA ZBIOROWA

978-83-65248-43-5

Nowy

MUZEUM HISTORII POLSKI

14 egz.

„Doświadczenie wojny polsko-bolszewickiej i Bitwa Warszawska zasłużenie zajmują szczególne miejsce w zbiorowej pamięci Polaków. Historia Polski ostatnich trzech stuleci była naznaczona wieloma militarnymi porażkami, opresjami i dramatami.

Więcej szczegółów

35,00 zł

50,00 zł

-30%

Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2021
Ilość stron 312
Szerokość (mm) 200
Wysokość (mm) 200
Grzbiet (mm) 17
Wymiary 200 x 200 x 17 mm
Oprawa miękka
Wydawca MUZEUM HISTORII POLSKI

„Doświadczenie wojny polsko-bolszewickiej i Bitwa Warszawska zasłużenie zajmują szczególne miejsce w zbiorowej pamięci Polaków. Historia Polski ostatnich trzech stuleci była naznaczona wieloma militarnymi porażkami, opresjami i dramatami. Wynikało to przede wszystkim z niekorzystnego położenia geopolitycznego i działań ze strony sąsiednich mocarstw. Kiedy jednak koniunktura się zmieniła, potrafiliśmy wykorzystać dogodny moment i sami zadecydowaliśmy o własnych losach. Ocalenie wolności, zatrzymanie pochodu Armii Czerwonej ku Europie, odsunęło zagrożenie na prawie dwadzieścia lat. Sam fakt zwycięstwa z przeważającym liczebnie wrogiem był znakiem nadziei dla wszystkich, którzy ani po 1939 roku, ani po 1945 nie ustali w drodze do niepodległości. Niniejszy tom esejów, przygotowany przez Muzeum Historii Polski z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej, pomoże czytelnikowi zorientować się w okolicznościach wojny polsko-bolszewickiej, da wgląd we współczesną wiedzę historyczną i zgodne z nią interpretacje faktów. Interesują nas w tym tomie nie tylko wydarzenia polityczne i militarne, ale również ich społeczny kontekst oraz obraz wojny, jaki ukształtowany został później przez twórców kultury” – pisze we wstępie do publikacji Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.

Autorzy są wybitnymi znawcami podejmowanych zagadnień – zbiór zawiera teksty Andrzeja Nowaka, Wojciecha Roszkowskiego, Janusza Odziemkowskiego, Grzegorza Nowika, Aleksandry Julii Leinwand, Wojciecha Materskiego, Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, Marka Kornata, Janusza Szczepańskiego, Tomasza Gąsowskiego, Konrada Zielińskiego, Cecylii Leszczyńskiej, Piotra Zaremby i Wojciecha Stanisławskiego. Ta popularnonaukowa, bogato ilustrowana książka jest kolejnym tomem cyklu, w którym ukazały się Oblicza Niepodległej i Dziedzictwo II Rzeczypospolitej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Polskie zwycięstwo 1920

Polskie zwycięstwo 1920

„Doświadczenie wojny polsko-bolszewickiej i Bitwa Warszawska zasłużenie zajmują szczególne miejsce w zbiorowej pamięci Polaków. Historia Polski ostatnich trzech stuleci była naznaczona wieloma militarnymi porażkami, opresjami i dramatami.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii