Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Promocje

NEWSLETTER

Totalitaryzm Zobacz większe

Totalitaryzm

PRACA ZBIOROWA

978-83-66340-01-5

Nowy

INST.PILECKIEGO

76 egz.

PREMIERA  15.04.2019 !!!

Materiały z konferencji zorganizowanej przez Amerykańską Akademię Sztuk i Nauk w marcu 1953 roku.

Więcej szczegółów

42,00 zł

52,50 zł

-20%

Autor PRACA ZBIOROWA
Ilość stron 484
Format 150 x 225 mm, oprawa twarda
Rok wydania 2019
Wydawca INST.PILECKIEGO

W marcu 1953 roku świat był ogarnięty zimną wojną, a w Korei wciąż trwał konflikt między siłami komunistów a wojskami ONZ. W tym czasie kilkudziesięciu uczonych zgromadziło się w Bostonie, by podjąć próbę analizy zjawiska totalitaryzmu, pozostającego wtedy zagrożeniem dla całej ludzkości. Do rangi symbolu może urastać fakt, że rozpoczęcie konferencji przypadło na dzień po śmierci Józefa Stalina.

W interdyscyplinarnym przedsięwzięciu wzięli udział specjaliści z zakresu historii, politologii, socjologii, psychologii, filozofii czy teologii. Wśród autorów referatów oraz osób uczestniczących w dyskusji znaleźli się między innymi Harold Lasswell, Alex Inkeles czy David Riesman, jak również urodzeni w Polsce Jerzy Gliksman i Adam Ulam. Głos zabrała także Hannah Arendt.

Tom stanowi pierwsze polskie wydanie pracy będącej pokłosiem tego spotkania. W roku, w którym wypada 80. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, publikacja ta powinna stanowić punkt wyjścia do szerokiej dyskusji nie tylko na temat historii XX wieku, ale także współczesnych zagrożeń.

Prezentowana polskiemu czytelnikowi książka stanowi ważny zapis pierwszego etapu powojennej refleksji nad totalitaryzmem. Studiowanie pracy pozwala zapoznać się z wieloma zagadnieniami szczegółowymi w zakresie ideologii i praktyki ustrojów totalitarnych, jak również pojąć ogrom wyzwań intelektualnych, etycznych i metodologicznych wyrastających przed tymi, którzy zmagają się z tą problematyką.
Z wprowadzenia dr. Arkadiusza Górnisiewicza

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Totalitaryzm

Totalitaryzm

PREMIERA  15.04.2019 !!!

Materiały z konferencji zorganizowanej przez Amerykańską Akademię Sztuk i Nauk w marcu 1953 roku.

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii