Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Zamknij

Wydawcy

Biologia cz 2 Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami Zobacz większe

Biologia cz 2 Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami

KOLIŃSKI TOMASZ

978-83-959605-8-1

Nowy

WYDAWNICTWO A&K

241 egz.

Klasyfikacja organizmów. Bakterie i archeowce. Protisty. Rośliny. Grzyby

Więcej szczegółów

40,73 zł

59,90 zł

-32%

Autor KOLIŃSKI TOMASZ
Rok wydania 2023
Ilość stron 216
Szerokość (mm) 210
Wysokość (mm) 297
Grzbiet (mm) 12
Wymiary 210 x 297 x 12 mm
Oprawa miękka
Wydawca WYDAWNICTWO A&K

Biologia Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami to seria książek z zadaniami, które reprezentują różnorodne zagadnienia i wymagania. Zawarte w Zbiorze zadania zostały opracowane na podstawie wieloletniej pracy dydaktycznej, zgodnie z zaleceniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Konstrukcja i poziom tych zadań odpowiadają wymaganiom egzaminacyjnym. Każde z nich mogłoby pojawić się w arkuszu maturalnym, ponieważ z podobnymi zadaniami maturzyści spotykają się co roku na egzaminie. Dzięki ich rozwiązywaniu, zamieszczonym wskazówkom i przykładowym odpowiedziom przygotujesz się do egzaminu maturalnego. Książka może również służyć jako ćwiczenie podczas przygotowywania się do sprawdzianów, czy Olimpiady Biologicznej, a także dla absolwentów, którzy chcą poprawiać wynik egzaminu. Stanowi ona jednocześnie uzupełnienie zagadnień, których często brakuje w podręcznikach szkolnych.
Zbiór zawiera zadania z informacjami źródłowymi, sprawdzające głównie umiejętności złożone, w tym planowania doświadczeń, interpretacji wyników i analizy statystycznej, wymagające logicznego myślenia i argumentacji oraz na wykazywanie zależności. W książce znajdują się liczne polecenia z czasownikami operacyjnymi ""wyjaśnij"", „uzasadnij” i zadania typu ""prawda/fałsz"", a także wskazówki do trudniejszych poleceń oraz proponowane odpowiedzi wraz z punktami z podstawy programowej, zasadami oceniania i uwagami.
W 2. części Zbioru zawarte są zadania z zakresu klasyfikacji organizmów, bakterii, archeowców, protistów, roślin i grzybów.
 
Tomasz Koliński – biolog, autor zadań maturalnych, egzaminator maturalny OKE w Gdańsku, nauczyciel, autor bloga BioEdukacja. Przygotował do egzaminu maturalnego wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami. Jego pasją i pracą jest dydaktyka biologii. Ukończył szkolenie dla autorów zadań maturalnych z biologii organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Prowadzi zajęcia dla studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studium Medycyny Molekularnej w Warszawie. Był dwukrotnym stypendystą Ministra NiSW oraz laureatem krajowych eliminacji Olimpiady Biologicznej i finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty z tej samej kategorii